Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté přišli o olympijskou naději

11 2004
Praha - Čeští volejbalisté s největší pravděpodobností přišli o možnost usilovat o místo na olympiádě v Aténách. Mezinárodní konfederace CEV totiž na poslední zbývající kvalifikační turnaje vybrala z Evropy celky Francie, Polska a Nizozemska.

Tři turnaje se budou konat v druhé polovině května, a to každý pro čtyři týmy. Pořádající Španělsko a Portugalsko na nich mají účast jistou, Francii, Polsku a Nizozemsku pomohlo umístění ve světovém žebříčku.

Na jiné zástupce Evropy už místo nezbude, Češi po neúspěchu na evropském šampionátu klesli v žebříčku FIVB na 16. místo.

Z dvanácti účastníků OH je k dnešku známo sedm: hostitelské Řecko, ze Světového poháru trojice Brazílie, Itálie, Srbsko a Černá Hora, z kontinentálních kvalifikací pak Rusko a nově také Spojené státy americké s Tuniskem.

Přibude rovněž po jednom zástupci z Asie a Jižní Ameriky. Poslední tři místa zaberou právě vítězové květnových turnajů ve Španělsku, Portugalsku a Tokiu. Poslední slovo o jejich obsazení bude mít federace FIVB, přesné propozice však zatím nejsou k dispozici.

Z ženských reprezentačních celků budou mít šanci bojovat o olympijské medaile zatím s jistotou Řecko, Čína, Brazílie, USA, Německo, Kuba a Keňa. České hráčky skončily na ME poslední a byly od začátku kvalifikačních bojů o olympiádu bez šance.

Účastníci OH
Muži:
Řecko, Brazílie, Itálie, Srbsko a Černá Hora, Rusko, USA, Tunisko.
Ženy: Řecko, Čína, Brazílie, USA, Německo, Kuba, Keňa.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze