Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté přišli o olympijskou naději

11 2004
Praha - Čeští volejbalisté s největší pravděpodobností přišli o možnost usilovat o místo na olympiádě v Aténách. Mezinárodní konfederace CEV totiž na poslední zbývající kvalifikační turnaje vybrala z Evropy celky Francie, Polska a Nizozemska.

Tři turnaje se budou konat v druhé polovině května, a to každý pro čtyři týmy. Pořádající Španělsko a Portugalsko na nich mají účast jistou, Francii, Polsku a Nizozemsku pomohlo umístění ve světovém žebříčku.

Na jiné zástupce Evropy už místo nezbude, Češi po neúspěchu na evropském šampionátu klesli v žebříčku FIVB na 16. místo.

Z dvanácti účastníků OH je k dnešku známo sedm: hostitelské Řecko, ze Světového poháru trojice Brazílie, Itálie, Srbsko a Černá Hora, z kontinentálních kvalifikací pak Rusko a nově také Spojené státy americké s Tuniskem.

Přibude rovněž po jednom zástupci z Asie a Jižní Ameriky. Poslední tři místa zaberou právě vítězové květnových turnajů ve Španělsku, Portugalsku a Tokiu. Poslední slovo o jejich obsazení bude mít federace FIVB, přesné propozice však zatím nejsou k dispozici.

Z ženských reprezentačních celků budou mít šanci bojovat o olympijské medaile zatím s jistotou Řecko, Čína, Brazílie, USA, Německo, Kuba a Keňa. České hráčky skončily na ME poslední a byly od začátku kvalifikačních bojů o olympiádu bez šance.

Účastníci OH
Muži:
Řecko, Brazílie, Itálie, Srbsko a Černá Hora, Rusko, USA, Tunisko.
Ženy: Řecko, Čína, Brazílie, USA, Německo, Kuba, Keňa.

Autoři: ,


Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz