Volejbalový turnaj zná účastníky

28 2000
S y d n e y - Všech dvanáct účastníků olympijského turnaje ve volejbalu mužů i žen je po skončení posledního kvalifikačního turnaje v Marseille známo. Až jako poslední si ve čtvrtek vybojovali místo v Sydney obhájci titulu Nizozemci, kteří v přímém souboji porazili Francii.

Mužský seznam účastníků nezaznamenal žádné překvapení, protože mezi tuctem startujících je desítka nejlepších mužstev podle postavení v žebříčku mezinárodní federace FIVB - Itálie, Rusko, Kuba, Brazílie, USA, Jugoslávie, Nizozemsko, Španělsko, Argentina a Korejská republika. Zbylá dvě místa patří pořádající Austrálii a africkému šampiónovi Egyptu.

Do turnaje žen se kvalifikovala nejlepší šestice podle žebříčku - Rusko, obhájce zlata Kuba, Brazílie, Čína, Korejská republika a Itálie. Vedle domácí Austrálie budou dále bojovat o medaile vyslanci Ameriky z Peru a USA, evropští zástupci Chorvatsko s Německem a černý kontinent reprezentují Keňanky.

České reprezentace na olympiádě budou chybět. Ženy ztratily šanci v listopadové předkvalifikaci v Burse po prohře v semifinále s domácím Tureckem. Muži v lednové kvalifikaci v Polsku skončili až pátí. Čeští volejbalisté, majitelé dvou olympijských medailí, naposledy startovali jako výběr ČSSR na hrách 1980 v Moskvě. Ženy čekají na další olympijskou účast 28 let od Mnichova.

Turnaj v Sydney začne v sobotu 16. září a skončí v neděli 1. října. Jeho dějištěm budou dvě haly - Sydney Entertainment Centre a Pavilion 4 v Olympijském parku.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Najdete na iDNES.cz