Volfíci zatím nejásají. Ale najíme se, vyspíme se a bude líp, věří

Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek skončili v kvalifikaci šestí. (30. července 2012) | foto:  Dan Materna, MAFRA

31 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Při pohledu na výsledkovou tabuli nadšením nezářili. Po kvalifikaci figurovali dvojnásobní olympijští medailisté, deblkanoisté Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek na osmém místě. "To není důvod k jásání," řekl Volf. Jeho parťák Štěpánek před semifinále plánoval: "Najíme se, vyspíme se." A bude líp.

V Aténách 2004 získali bronz, v Pekingu 2008 se posunuli na stříbrnou pozici. V Londýně zatím o ambicích nemluví, byť vidině olympijského kovu lze těžko odolat.

Jenže v kvalifikaci je svazovala nervozita. "Trochu byla," přiznal Štěpánek. "Kvalifikace je vždycky zrádná. Za ni se medaile nerozdávají, ale dá se z ní vypadnout," dodal Volf.

Ideálně jim nesedla trať, rozestavení jednotlivých branek úplně neumožňovalo plynulou jízdu. "Jsme rádi, že to takhle dopadlo," shodli se. "Je jedno, jestli jste první nebo desátí. I za desáté místo bych byl šťastný, protože jdeme dál. Na olympiádu se nejezdí, aby se vypadlo v kvalifikaci," zdůraznil Štěpánek.

Fotogalerie

Postup jim zajistila už první kvalifikační jízda, v té druhé totiž na brance číslo 21 dostali "kuli", padesátivteřinovou penalizaci. Právě zadák se nevešel do jedné z branek. Neprotestovali. "To by bylo zbytečné, ať se šetří peníze. Postoupili jsme, to je hlavní," zasmál se Štěpánek.

Před semifinále jim časový program nabízí dva dny volna. "Vyspíme se, najíme se," položertem popisoval přípravu na rozhodující souboje Štěpánek. Ve čtvrtek je na kanálu v Lee Valley čeká úplně nová trať, stavitelé změnili rozestavení 21 ze 22 branek. "Ještě jsem to nestudoval," přiznal Štěpánek.

Při souboji o postup mezi finálovou šestku nastoupí hned jako třetí, neuvidí soupeře před nimi, jak překonávají nástrahy tratě. Štěpánek v tom našel pozitivum: "Pojedeme s čistou hlavou, a když tam dáme nějaký dobrý čas..."

Další z rubriky

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Najdete na iDNES.cz