Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Vráblík: Filipův pád? Tuhla mi krev

15 2006
Sestriere - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hrůzostrašný pád českého lyžaře Filipa Trejbala v kombinačním sjezdu pořádně vystrašil i jeho kolegy z olympijského sjezdařského týmu. "Při tom pádu mi pořádně ztuhla krev," přiznal dvanáctý muž kombinace Martin Vráblík. "Doufal jsem, že se mu nic nestane."

Odborné vyšetření v Turíně, kam ze Sestriere českého lyžaře převezli, skutečně neodhalilo závažnější zranění. "Normální člověk by měl po takovém karambolu utržené koleno až někam ke kyčli," myslí si Vráblík.

"Jsem rád, že to Filip přežil téměř bez úhony a doufám, že se oklepe a do slalomu bude v pohodě."

A jak se Trejbalův pád zrodil? "Filipovi zřejmě v konci docházely síly, komprese ho zamáčkla. On se z toho snažil zvednout a špičkou lyže chytil síť," popisoval Martin Vráblík kamarádovu havárii.

To Ondřej Bank pád neviděl. "I tak jsem o tom ale hodně přemýšlel, protože z vlastní zkušenosti vím, že je to hodně nepříjemné. On přitom na sjezdu pracoval strašně moc. Tam kde spadl je velká komprese. Hrozně hrbolatý terén. Filip šel mezi nohy a je štěstí že z toho vyvázl takhle. Už proto, že měl velké potíže s bolavým krkem."

S napětím čekal, jaké informace o zdravotním stavu parťáka z nemocnice v Turíně přijdou "Když mi před startem druhého kola slalomu přišla esemeska, že je Filip celkem v pořádku, ulevilo se mi," dodal Bank.

Český lyžař Filip Trejbal nedokončil sjezd do kombinace a olympijský závod pro něj po pádu skončil.Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze