Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Výborný tvrdí, že bude kapitánem. Kouč se diví

9 2006
Praha, Columbus - "Kapitánem olympijského výběru budu já," cituje slova hokejového útočníka Davida Výborného americký list Columbus Dispatch. Když to však řeknete reprezentačnímu kouči Aloisi Hadamczikovi, udiveně odvětí: "Nikdy jsem Davidovi nic takového neřekl. Poslední měsíc jsem mu volal pětkrát, ale ani jednou to nezvedl."

Hadamczik nechce před olympiádou prozradit hodně věcí. Třeba to, kdo bude brankářskou jedničkou, tvrdošíjně tají i jméno nového kapitána.

"Všechno se dozvíte až v Turíně," opakuje neustále.

Sám nechápe, jak Výborný na skutečnost, že by se měl stát vůdcem českého týmu, přišel. "Nic podobného jsem mu ani nenaznačil," tvrdí Hadamczik.

Deník z města, v němž Výborný hraje NHL, přinesl o jednatřicetiletém útočníkovi obsáhlý materiál, v němž přibližuje celou jeho kariéru. Výborný v článku také říká: "Být kapitánem olympijského týmu, to je pro mě velká věc. Hodně to pro mě znamená."

Anglicky umí výborně a je podle listu dokonce mluvčím česko-slovenské kolonie v Columbusu. Jeho slova byla ale možná zkreslena. Jinak si jeho prohlášení trenér Hadamczik vysvětlit neumí.

Kouč několikrát uvedl, že konkrétní jméno řekne až na místě ve chvíli, kdy bude celý tým pohromadě. "Nevím, proč do toho všichni vrtají. My potřebujeme klid," zlobí se.

Komu kapitánské cécko nakonec připadne? Podle zákulisních informací se Hadamczik rozhoduje mezi dvěma hráči: obráncem Pavlem Kubinou a útočníkem Robertem Langem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze