Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výherce nebude na olympiádě nováčkem

14 2002
Praha - Filatelista Jaroslav Petrásek, učitel z Českého Brodu, vyhrál hlavní cenu v soutěži redakce iDNES Cesta do Salt Lake City a v únoru bude na vlastní oči sledovat zimní olympijské hry. Exkluzivní VIP zájezd společně s ním získala také Marie Kuncová z Blanska, jež byla vylosována ze čtenářů deníku MF DNES, kteří odpovídali poštou.

Prostřednictvím internetu přišlo do redakce iDNES celkem 8382 odpovědí na některou z osmnácti otázek, z toho 6488 bylo správných.

Jméno Jaroslava Petráska bylo v osudí čtrnáctkrát, právě tolikrát totiž správně odpověděl na dotazy z historie zimních olympiád. "Čtyři kola jsem vynechal, takže všechny mé odpovědi byly správné," pochlubil se výherce.

Českobrodskému kantorovi se splnil tajný sen navštívit zimní hry, v létě už totiž byl na OH už třikrát. "Navštívil jsem olympiády v Barceloně, Atlantě a Sydney," říká s vysvětlením, že pravidelně navštěvuje Světové výstavy sportovních známek, které patří k doprovodným akcím letních her. "Jezdím tam jako komisař za Český svaz filatelistů."

Za správné odpovědi v jednotlivých kolech získali čtenáři celkem 90 cen. Seznam výherců najdete ZDE

Autor:


Další z rubriky

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz