Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Výhružky rychlobruslaři zahltily server

21 2002
Salt lake City - ;FBI se bude zabývat případem výhružek, které na ZOH obdržel americký rychlobruslař na krátké dráze Apolo Anton Ohno. Ten skončil druhý v závodě na 500 metrů a po diskvalifikaci Korejce Dong-sung Kima vyhrál závod na trojnásobné trati. "Po patnáctistovce jsme pak dostali kolem šestnácti tisíc výhrůžných e-mailů, převážně z Koreje, pod tím množstvím zkolaboval náš internetový server," oznámil mluvčí Amerického olympijského výboru Mike Moran, který případ předal FBI.

Proti výsledkům závodu rychlobruslařů na krátké dráze na 1500 metrů podala na zimních olympijských hrách Korejská výprava. Korejci se už podruhé ohradili proti diskvalifikaci Dong-sung Kima. Pro údajné křížení dráhy mu bylo vítězství pětičlenným sborem rozhodčích záhy upřeno. Okamžitý protest Korejců byl zamítnut a olympijským šampionem se stal Američan Apolo Anton Ohno.

Korejský trenér Hyung-Kyu Jun se po závodě rozčilil a řekl, že rozhodčí v Salt Lake City nemají kvalitu, jakou si olympiáda zaslouží. Výrok jury překvapil nejen Korejce. Ital Fabio Carta, který se po diskvalifikaci posunul na čtvrté místo, označil rozhodnutí za absurdní.

Američan dostal elektronickou poštou výhrůžné e-maily už poté, co po pádu v závodě na 500 metrů doklouzal do cíle druhý.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze