Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Vypnul si mobil a šel na nákupy. Rychlobruslař tak přišel o závod

Německý rychlobruslař Patrick Beckert v závodě na 5 000 metrů. Měl startovat i na dvojnásobné trati, ale když měl přijít do haly, nebyl k zastižení. | foto: Chris CarlsonAP

24 2010
Vypnul si mobil, aby ho nikdo nerušil při nákupech. Německý rychlobruslař Patrick Beckert se tak nedozvěděl nečekanou zprávu, že se dodatečně dostal do nominace na závod na 10 000 metrů.

Devatenáctiletý Beckert byl původně až čtvrtým náhradníkem, ale když se kvůli náhlému onemocnění odhlásil Enrik Fabrise z Itálie, měl na startu místo. Jeho další tři konkurenti totiž v hale také nebyli.

Zbývalo dvacet minut a funkcionáři ho začali shánět. Beckert chodil po nákupech, ale s vypnutým mobilem.

"Nasadili jsme všechny páky, abychom Patricka před závodem telefonicky dostihli. V tu chvíli nemůžete dělat nic jiného," uvedl šéftrenér německých rychlobruslařů Helge Jasch. "Pokud bychom měli tuto informaci o hodinu dříve, mohl to stihnout," litoval Jasch.

Bratr stříbrné rychlobruslařky ze závodu na 3 000 metrů Stephanie Beckertové ale odmítá, že by vinu nesl jen on sám. Ještě den před závodem se ptal trenérů a vedení týmu, zda nemá pro jistotu na stadion přijít.

"Ne, nemusíš. Taková náhoda se nestává," ujistili podle deníku Die Welt závodníka z Erfurtu trenéři.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze