Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České výškařské naději Hrubé unikla zlatá medaile jen těsně

Michaela Hrubá | foto: Alexandr Kliment

18 2013
Česká výprava získala na Evropském olympijském festivalu mládeže v Utrechtu druhou medaili. A opět zásluhou atletů. Stříbro má patnáctiletá výškařka Michaela Hrubá, která zdolala 179 centimetrů.

Nad její síly byla pouze Polka Paulina Borysová, která skočila stejně, nasbírala však menší počet neplatných pokusů. Závod probíhal ve skvělé atmosféře, do hlediště si našlo cestu přes 1 500 diváků.

"Na to, jak se soutěž vyvíjela, jsem s výsledkem moc spokojená. Začínaly jsme na 164 centimetrech, i 168 jsem skočila na první pokus. Pak jsem to ale začala shazovat. Naštěstí to pak vždycky vyšlo na druhý nebo třetí pokus," popisovala Hrubá.

Chladnou hlavu musela zachovat zejména při 175 centimetrech. Po dvou křížcích šlo o všechno. "Hrůzu jsem neměla, ale nervy to byly. Můj rekord je 183, takže jsem věděla, že mám pořád rezervu. Ale prostě to nelítalo," usmívala se. Na 181 centimetrech se o zlato přetahovala s Paulinou Borisovou z Polska, laťku však nepřekonala ani jedna závodnice.

Hrubá si teď může konečně odpočinout. "Vyrazíme do města. A chystám se podpořit basketbalistky," těší se brněnská výškařka.

Další medaile může atletům cinknout v pátek. Ve finále dvoustovky startuje sprinter Jáchym Procházka, který ve středu vyhrál svůj rozběh. Na stejnou vzdálenost se představí i Kateřina Vávrová. Velké naděje vkládají trenéři do oštěpařky Natálie Durčákové, která suverénně opanovala kvalifikaci.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze