Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výsledky se nezmění, titul zůstane Rusům

14 2002
Salt Lake City - Mezinárodní bruslařská federace ISU nebude měnit výsledky olympijské soutěže sportovních dvojic. Zlaté medaile v první krasobruslařské disciplíně her v Salt Lake City v pondělí získal ruský pár Jelena Běrežná, Anton Sicharulidze, který nejtěsnějším rozdílem porazil Kanaďany Jamie Saleovou a Davida Pelletiera. Poté však vyvstala velká polemika s hodnocením rozhodčích. "Nemám žádnou sílu k tomu, abych výsledky změnil. Pořadí soutěže zůstává," uvedl šéf federace Ottavio Cinquanta.

"Nejsem soudce rozhodčích, jsem prezident ISU," dodal funkcionář. Proti rozhodnutí se však vedení kanadské výpravy v Salt Lake City v pondělí odvolalo. "Připravujeme další kroky," řekl prezident Kanadského olympijského výboru Michael Chambers.

Podle diváků i řady médií měli vyhrát zámořští krasobruslaři. Kanadský tisk uvedl, že Saleová s Pelletierem byli o zlaté medaile okradeni. Vedení ISU vede interní šetření. "Zahájili jsme ho a stále probíhá," doplnil Cinquanta.

O rozhodnutí komise se bude pravděpodobně jednat na zasedání ISU 18. února. Měnit výsledky však podle něj ISU měnit nebude. 

Zatímco volná jízda Kanaďanů byla bezchybná, Sicharulidze hned jednu velkou chybu udělal: při dvojitém axelu. Za technické provedení dostali Rusové horší známky, za umělecký dojem však sedmkrát 5,9 bodu.

Pět z devíti sudích dalo na první místo Běrežnou se Sicharulidzem, zbylí čtyři kanadskou dvojici. V rozhodující chvíli se pro Rusy vyslovil čínský rozhodčí Jang Ťia- šeng.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze