Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Olympijské vzpomínky ožily. Po Česku putuje výstava fotografů MAFRA

8 2016
Necelé čtyři měsíce před zahájením olympiády v Rio de Janeiru si lze připomenout nejsilnější vzpomínky z předchozích letních her. V Česku nyní ožívají prostřednictvím výstavy fotoreportérů skupiny MAFRA, která v následujících týdnech poputuje republikou. V pátek začala vernisáží v Praze.

Zlatá radost desetibojaře Romana Šebrleho v Aténách, vítězný polibek manželů Emmons v Pekingu, pochod tenistek Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké pro londýnské stříbro v holínkách...

Kalendář

Kde se výstava objeví

14. 4. Lovosice
22. 4. Tábor
28. 4. Pelhřimov
5. 5. Třešť
12. 5. Hlinsko
19. 5. Valašské Meziříčí
26. 5. Zlín
2. 6. Přerov
9. 6. Napajedla
16. 6. Hustopeče
23. 6. Kroměříž
30. 6. Havířov
7. 7. Ostrava – Festival v ulicích
14. 7. Ostrava – Colours of Ostrava
21. 7. Pardubice
28. 7. Vodňany
4. 8. Lipno

Nejen tyto pozoruhodné momenty z posledních tří letních olympiád lze na výstavě zhlédnout. Představuje vzpomínky na Atény 2004, Peking 2008 a Londýn 2012 tak, jak je zachytili Michal Růžička, Dan Materna a Michal Sváček, fotoreportéři mediální skupiny MAFRA.

„Obzvlášť fotky z desetiboje jsou krásné,“ usmál se Šebrle, který vernisáž na pražském Smíchově moderoval. Pak vážně dodal: „Všechny jsou nádherné. Olympiáda je pro sportovce nejvíc - a i fotky z ní jsou nejlepší. Věřím, že výstava bude mít úspěch.“

Kolekce šesti desítek snímků bude postupně k vidění v šestnácti českých, moravských a slezských městech. V každém z nich odstartuje vždy ve čtvrtek nebo v pátek odpoledne.

Poslední zastávka je v plánu na Lipně těsně předtím, než začne letošní olympiáda v Riu. Což není náhoda: tamtéž se spolu se startem her otevře i olympijský park.

Fotogalerie

„Nikdy není na škodu si připomenout olympijskou atmosféru. A tyto fotografie ji podchycují velmi dobře. Sport a emoce s ním spojené těžko nechají někoho chladným,“ řekla kajakářka Štěpánka Hilgertová, účastnice šesti letních her.

„Je dobré si před blížícím se startem olympiády výstavu prohlédnout a olympijskou atmosféru probudit.“

Výstavu pořádá společnost Agrofert ve spolupráci s mediální skupinou MAFRA, jejíž šéf Štěpán Košík se vernisáže rovněž zúčastnil. „Sportovní fotografie je jedna z výkladních skříní naší mediální skupiny. Je jednou z našich priorit a i touto výstavou chceme přispět tomu, aby se fotografie popularizovala,“ řekl.

Oficiální stránkou akce je www.olympijskavystava.cz.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze