Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výstava olympijských okamžiků

17 2000
P r a h a - Celkem šest tisíc snímků přivezl z olympijských her v Sydney fotograf agentury MAFA Herbert Slavík. Čtyřicet nejzajímavějších představil v úterý odpoledne na vernisáži své autorské výstavy v pražské Komorní galerii Domu Fotografie Josefa Sudka.

Už v průběhu her uveřejňoval Herbert Slavík své fotografie v deníku Mladá fronta DNES a na internetových stránkách iDNES. Každodenní olympijské zpravodajství obou médií doprovázely především záběry radosti i smutku českých sportovců, výstavní snímky autor naopak vybíral s ohledem na dramatičnost záběru, bez ohledu na to, kdo je zobrazován.

"Shodou okolností to tak vyšlo, že tam není tolik našich reprezentantů," řekl autor. Potěšila jej technická kvalita snímků, které pořídil digitálním fotografem a na papír je nechal tisknout.

Výstava, jejíž vernisáže se zúčastnil i předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, bude v síni nedaleko Staroměstského náměstí otevřena až do poloviny listopadu.

Snímky ze Sydney od Herberta Slavíka, ale také od dalších autorů, najdete i ve fotografické příloze na olympijských stránkách iDNES.

Olympijský vítěz těsně před momentem, kdy vypustí svůj oštěp do devadesátimetrové vzdálenosti.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...



Najdete na iDNES.cz