Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Výstava Žijeme Londýnem má upozornit na OH. Propaguje čestnost i boj

Na výstavě Žijeme Londýnem jsou k vidění velkoformátové fotografie z olympiád. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

6 2011
Má upozornit na blížící se letní olympijské hry, které se pořádají v roce 2012 v Londýně, a vybídnout veřejnost k aktivní podpoře českých sportovců. To je jeden z hlavních cílů putovní výstavy fotografií zachycujících slavné okamžiky českého olympijského sportu.

"Projekt zároveň propaguje olympijské ideje, jako je čestnost, smysl pro fair-play, i chuť bojovat," vysvětlil koordinátor projektu Vladimír Zemánek.

Vernisáže výstavy, která je součástí kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem, se v sobotu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích zúčastnili člen bronzového volejbalového týmu z Mexika roku 1968 Antonín Procházka, bronzový judista z Moskvy 1980 Vladimír Kocman a také držitelka sedmi zlatých olympijských medailí Věra Čáslavská.

Věra Čáslavská na výstavě Žijeme Londýnem.

Věra Čáslavská na výstavě Žijeme Londýnem.

"Olympiáda je největším svátkem planety co do historie, okázalosti i sledovanosti. Pro sportovce je to obrovská zodpovědnost," říká Čáslavská.

Dobový televizní komentář Fotografie o rozměrech 2,5 krát jeden metr zachycují české sportovce, kteří uspěli na olympijských hrách. Zobrazují jejich vítězné výkony i radost po dokončení závodu.

Jsou doplněny popiskou a videoprojekcí s dobovými televizními komentáři. Budějovice jsou po Brnu druhým městem v republice, kde se výstava objevila. Na náměstí potrvá do soboty. V ostatních městech v kraji bude kampaň prezentovat londýnský červený dvoupatrový autobus doubledecker, který je uvnitř přestavěn na multimediální centrum. Konkrétně zastaví 23. června ve Strakonicích, v pátek 24. června v Písku a v pondělí 27. června v Táboře.

Z jihu Čech pak velkoplošné fotografie zamíří do dalších 12 krajských měst.

Autoři:


Jobs Contact
Projektový manažer - strojírenství (25.000 - 35.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze