Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Bolestivý konec obhájce. Na vzpěrače spadla dvousetkilová činka

BOLESTIVÁ NEHODA. Na německého vzpěrače Matthiase Steinera upadla při olympijském zápolení naložená činka. | foto: Reuters

8 2012
V Londýně měl obhajovat zlato, ale místo toho mu šlo o zdraví. Na německého vzpěrače Matthiase Steinera spadla dvousetkilová činka. Místo boje o další olympijskou medaili odjel na vyšetření do nemocnice.

"Má poraněný krk a taky si stěžuje na bolest zad. Ale měl by být v pořádku," citoval deník Bild lékaře německého týmu.

Dobré zprávy měla také Steinerova manželka Inge: "Už jsem s ním mluvila a vede se mu v rámci možností dobře. Teď je sport druhořadý, zdraví má přednost."

Co se vlastně přesně stalo?

Fotogalerie

Steiner (hmotnostní kategorie nad 105 kg) ztratil při druhém pokusu v trhu rovnováhu, spadl a činka mu skončila na krku. V tu chvíli na něj dopadlo 196 kilogramů.

Obhájce olympijského zlata ležel otřesený na zemi, ale nakonec odešel do zákulisí po svých.

"Viděl jsem záznam, ale raději jsem neměl. Není to nic hezkého, ale nemyslím si, že se mu stalo něco vážného. Složil se pod to ještě celkem slušně," řekl český reprezentant Jiří Orság, který v závodě skončil sedmý.

Magnetická rezonance, kterou Steiner podstoupil v olympijské nemocnici, vyloučila poranění páteře. Vzpěrač má poškozené vazy krčních obratlů a pohmožděný hrudník. S vážnými následky by se ale po zotavení potýkat neměl.

Ošklivé zranění vzpěrače prožila olympiáda už před pár dny. Shodou okolností se přihodilo také obhájci z Pekingu. V kategorii do 77 kilogramů si Sa Jae-hyouk z Jižní Koreje vykloubil při jednom z pokusů loket.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze