Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vzpoura na kanále, trenéři odmítli trať

16 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nevídaná situace nastala dnes na umělém kanále pro olympijský vodní slalom. Trenéři a vedoucí reprezentačních družstev totiž odmítli akceptovat trať v podobě, v jaké ji tříčlenná mezinárodní komise postavila. Zkušební jízda ukázala, že se závodníci budou mezi brankami proplétat dvě a čtvrt minuty, což je o polovinu více, než při jiných závodech. "Kvalifikační trať, která jen o málo snazší, nakonec prošla, ale finálovou musí postavit znovu," řekl Milan Bílý, jeden z českých trenérů. Rozhodovat se bude v pondělí.

Komisaři Ganyet ze Španělska, Mitchell z USA a Polák Kudlik si vyslechli tvrdou kritiku už za rozestavení branek pro kvalifikační jízdy, které začínají v neděli. Trať však byla schválena a jako první jezdec ji prověří český singlkanoista Tomáš Indruch. "Obzvlášť pro děvčata to bude extrémně náročné," poznamenal Bílý.

O dvě hodiny později obcházeli stavitelé společně s trenéry umělý kanál podruhé, měla se schválit finálová trať. "Byla ještě náročnější, než pro kvalifikaci. Těsně za sebou šlo osm protivodných branek," říká český trenér.

Vzpoura se vodákům podařila a tři zástupci Mezinárodní kanoistické federace museli přislíbit, že v pondělí představí novou variantu. "Návrh, který předložily, byl zcela absurdní, myslím, že se snažili vyjít vstříc závodníkům ze svých zemí," naznačuje Milan Bílý.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze