Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Vztahy s muži mohou mít jen tenistky

27 2006
Peking - Čínský olympijský vítěz ve stolním tenisu Kchung Ling-chuej řídil letos opilý a naboural v Pekingu do vozu taxislužby. V médiích se pak omluvil národu i spoluhráčům: „Udělal jsem chybu, které hluboce lituji.“ Vinu musel odčinit veřejně prospěšnými pracemi ve městě. Jiný kraj, jiný mrav.

Ani to však funkcionářům nestačilo. Reagovali zákazem řízení auta a pití alkoholu pro všechny členy reprezentace až do skončení olympiády! „I když to bude těžké ohlídat především o svátcích,“ podotkl jeden z činovníků.

Pro čínské olympioničky ve stolním tenise, gymnastice i dalších sportech navíc platí přísný zákaz navazování vztahů s muži. Ti by je údajně rozptylovali od tréninku.

Existuje jediná výjimka. Kouč národního týmu tenistek Jiang Hongwei naopak svým svěřenkám radí: „Najděte si chlapce.“ Přesto, že vítězkám olympijské čtyřhry Sun Tchien-tchien a Li Tching čínská média vyčinila: Kvůli vašim milostným románkům jste zcela ztratily formu.

Rebelka Li Tching se teď dokonce vdala za sportovního lékaře. A Sunové minulý týden funkcionáři vytkli, že při nevydařeném turnaji China Open trávila příliš času s přítelem.

Trenér však obě hájí: „Je pochopitelné, že se dívky jako ony zamilují. Nezasahuji do jejich vztahů. Dokonce jim pomůžeme najít přítele,  pokud o to požádají. Láska bude jejich motivací na kurtu. Vždyť přední hráčky ze Západu doprovázejí rodinní příslušníci i na turnaje.“

V Číně platí: přední tenistky = rebelky. Letos vzplál další konflikt, když odmítaly odevzdávat státu 65 procent svých prémií z turnajů, jak požadují funkcionáři.

„Snažím se teď zmírnit třecí plochy,“ tvrdí kouč Hongwei. První kompromis prý už vyjednal. Nejlepší tenistky budou od nynějška odvádět „jen“ 60 procent výdělků.

Autoři:


Témata: příští OH, Peking
Najdete na iDNES.czmobilní verze