Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Americká plážové volejbalistky Walshová s Mayovou mají třetí zlato

TŘETÍ ZLATO. Kerri Walshová (vlevo) a Misty Mayová se právě staly potřetí za sebou olympijskými vítězkami v plážovém voejbalu. | foto: Reuters

8 2012
Královny světového plážového volejbalu potvrdily svou vládu třetím zlatem za sebou. Kerri Walshová s Misty Mayovou vyhrály olympijský turnaj také v Londýně. Během vítězné série prohrály jediný set.

Americké plážové volejbalistky porazily ve finále své krajanky Kessyovou a Rossovou hladce ve dvou setech.

Završily tak nejlepším možným způsobem jedinečnou společnou kariéru, která trvala dvanáct sezon. Na olympijském písku neprohrály během třech her od Atén, přes Peking až do Londýna žádný z 21 zápasů a ztratily pouhopouhý jediný set.

Fotogalerie

I stříbro vybojovaly Američanky. Jennifer Kessyová s April Rossovou, mistryně světa z roku 2009, ve finále s nepřemožitelnými krajankami prohrály dvakrát 16:21. Bronz patří brazilským jedničkám a mistryním světa Larisse s Julianou, páté Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou dosáhly českého maxima v historii pod pěti kruhy.

Walshová s Mayovou třikrát vyhrály OH, třikrát mistrovství světa a po delší pauze po hrách v Pekingu, kdy Walshová porodila dva syny a Mayová léčila přetrženou achilovku, se znovu vrátily na světový trůn.

Na nejlepší blokařku na písku a bývalou šestkovou hráčku Walshovou Jenningsovou, která v hale reprezentovala už na OH v Sydney 2000, a polařku s vynikajícím přehledem ve hře Mayovou opět nikdo neměl.

Mayová v 35 letech oznámila po Londýně konec mezinárodní kariéry, o dva roky mladší Walshová si tak zřejmě bude hledat novou partnerku. S oběma nejlepšími páry z USA si před patnáctitisícovou kulisou v centru Londýna na Horse Guards Parade zahrály i Kolocová s Mayovou a byť Američankám podlehly shodně 0:2 na sety, sehrály důstojnou partii.

Mužský turnaj v beachvolejbalu vyvrcholí ve čtvrtek večer. O zlato se utkají brazilští mistři světa Emanuel, Alison a úřadující evropští šampioni Němci Brink s Reckermannem.

Výsledky plážového volejbalu:

Ženy:
Finále:
Walshová, Mayová-Treanorová (3-USA) - Kessyová, Rossová (4-USA) 2:0 (16, 16).
O 3. místo: Larissa, Juliana (1-Braz.) - Čang Si, Süe Čchen (2-Čína) 2:1 (-11, 19, 12).

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze