Z Česka zamíří na hry pět předskokanů

26 2006
Liberec - Dalších pět českých skokanů se ukáže na olympiádě. A možná, že některý z nich zasáhne i do letecké bitvy o medaile. Je to slušný diplomatický úspěch: z 12 předskokanů bude pět z Česka, což je víc než zástupců Rakouska či Německa. "Organizační výbor her dal nabídku Slovincům, zaslechli jsme to a spojili se s nimi," říká šéf skokanského úseku Leoš Škoda.

"Byli jsme ve správný čas na správném místě."

Předskokani cestují, bydlí i jedí na náklady pořadatelů a ještě od nich dostanou drobné na útratu. Navíc v případě nemoci některého z nominovaných závodníků mohou zasáhnout do závodu – tam staví každá země čtyři muže.

"Budou mít normální akreditaci, nebude problém vyřídit změnu," tvrdí Škoda. Naděje se otvírá pro Borka Sedláka, nejvíc zklamaného z toho, že se do pětičlenné nominace nevešel.

K jisté trojici Janda, Matura, Hájek kouč Bajc jmenoval Mazocha, staršího vnuka legendárního Rašky, a nadějného Ondřeje Vaculíka.

Jenže Mazoch, O. Vaculík i Sedlák měli vyrovnané výsledky. Sedlák získal bod na Světovém poháru v Harrachově a vyhrál Kontinentální pohár ve Svatém Mořici.  Vaculík má 3 body z posledního závodu v Sapporu. Až tam se chytil 5 body Mazoch, který vypadl z A-týmu na Turné.

Šanci ochutnat báječnou olympijskou atmosféru i získat zkušenosti z můstků v Pragelatu nyní získávají kromě Sedláka ještě Lukáš Hlava, veterán Michal Doležal, student Tomáš Kyncl a starší z Vaculíků, František.

Tomu odpovídá i obsazení víkendových závodů na mezinárodním fóru. Elitní Světový pohár v Zakopaném otestuje nejen formu Jandy a Matury, ale i Mazocha a Sedláka.

Na Kontinentální pohár do německého Braunlage, na jakési béčko, jedou Hájek a O. Vaculík.

Jenže zapomeňte, že by Čechy skokanský svět miloval. V Sapporu diskvalifikovali Hájka za kombinézu, s kterou pětkrát předtím prošel.

"Prý ji měl o centimetr volnější na stehnech," usmál se trpce Škoda.

Autoři:

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Najdete na iDNES.cz