Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Neposloucháš, jedeš domů. Horší než ve vězení, prská vyloučený sprinter

KDE JE? Sprinter Kim Collins nenastoupil do rozběhu stometrového sprintu, protože byl z olympijských her v Londýně vyloučen. | foto: AP

5 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Doufal v pátý olympijský start v řadě, stal by se po něm možná ještě větším hrdinou, než je tomu na ostrovech Svatý Kryštof a Nevis teď. Jenže Kim Collins, sprinter, mistr světa z roku 2003 a atletický veterán, byl z londýnských her vedením vlastní výpravy vyloučen. Dělala mu problém disciplína, vysvětlili šéfové týmu.

Bolt si běžel pro poklidný postup, Američan Bailey překvapil nejrychlejším časem, všichni favorité jasně postoupili do semifinále.

Dráha Collinse v rozbězích olympijské stovky však zůstala prázdná.

Dost možná by postoupil, i když jeho nejlepší čas sezony je jen 10,05 sekundy. Na finále, natož medaili by to asi nevydalo. Teď už to však nikdo nezjistí, Collins dostal padáka z her.

"Odjezd pana Collinse zapříčinila jeho opakovaná absence na trénincích a taky odmítání odpovídat na telefonáty a maily od týmových manažerů a koučů," stálo v prohlášení národního olympijského výboru z Karibských ostrovů. "Pan Collins navíc nedorazil na povinnou registraci na tuto disciplínu v olympijské vesnici, jak jsme požadovali."

Kim Collins

Kim Collins

Vyloučený závodník pak řekl pro BBC, že jeho akreditace byla zrušena, čímž byl vlastně vyloučen z her. "Já neodcházím. Já jsem byl vyhozen. Olympijská medaile z těchto her mi není souzena."

Týmovému vedení se nelíbilo, že přes zákaz navštěvoval svoji manželku. "Žádají po mně, abych se vzdal ženy pro tým. To nikdy neudělám," napsal vlajkonoš ze zahajovacího ceremoniálu na Twitter. "I vězni mají právo vidět své ženy."

V návalu emocí pak Collins dokonce prohlásil, že loňské Panamerické hry, kde si ze stovky odnesl stříbro, byly jeho posledním startem v dresu jeho země. "Kdo jste mě viděl běžet v Mexiku, viděli jste mě naposledy v reprezentačním dresu."

"Absence pana Collinse v Londýně je obrovským zklamáním pro tým i celou naši zem, která neuvidí národního hrdinu na největší sportovní akci světa," řekl týmový manažer Lester Hanley. "Přejeme mu všechno nejlepší."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze