Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Z Vancouveru odjedeme s nejcennější medailí, věří Bauerův trenér po bronzu

Kouč českých běžců na lyžích Miroslav Petrásek (vlevo) a Lukáš Bauer | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - I on už ztrácel víru. Medaile je fuč, říkal si. Momenty zmaru ale vzápětí u trenéra Lukáše Bauera střídalo ve Whistleru nadšení. Jeho svěřenec má olympijskou medaili. "V tomto závodě visela nejvýš," uznal Miroslav Petrásek.

Radost, euforie, úsměv. "Je to super," jásal Bauerův osobní i reprezentační kouč za cílem. "Lukáš si to vybojoval. Bylo tam hodně favoritů a on mohl překvapit, zvlášť v těchto podmínkách. Je to fantastický výsledek."

Po zdravotních peripetiích na začátku sezony je to zlatá bronzová.

"Dá se charakterizovat jako jiná než stříbrná," krotil se Petrásek. Připomněl tak druhé místo z Turína i loňského světového šampionátu v Liberci. "Říkali jsme, že každej závod pojedeme o medaili, tak doufám, že to Lukáš splní."

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

I když bitva na volné patnáctce nakonec nakonec získala bronzový punc, trenérovi hlavou na okamžik prolétlo, že úvod olympiády nebude mít příchuť cenného kovu. Čtvrté místo je to nejhorší, říkal.

"Když Lukáš vystartoval, bylo na něm vidět, že strašně chce, a technika byla proto rozhozená," poznamenal trenér. "Vteřiny narůstaly a začal padat dolů. Bylo to hodně natěsno. Pak se mi ale důvěra vrátila."

To když viděl Švéda Hellnera, se kterým se Bauer o bednu přetahoval, jak při průjezdu do druhého kola ztrácí a ve tváři má bolest.

"Teď je tu velká spokojenost," povídal Petrásek. "Lukáš přetavil snahu celého servisu v medaili. Začali jsme perfektně a teď už nemůže být olympiáda neúspěšná."

Právě naopak. Lyžaře z Božího Daru ve Vancouveru čekají ještě tři starty: skiatlon, štafeta a v poslední den her závod na padesát kilometrů klasicky. "Věřím, že 28. února odtud budeme odjíždět s tou nejcennější medailí," dodal Petrásek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze