Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Za týden startují olympijské hry. Češi věří Sáblíkové, Bauerovi i hokejistům

Petr Čajánek s Jaromírem Jágrem se těší podpoře českých fanoušků. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2010
Češi jsou hokejový národ. A taky národ optimistů. Téměř dvě třetiny lidí totiž v exkluzivním průzkumu MF DNES, kterou vypracovala agentura Median, věří, že hokejová reprezentace získá ve Vancouveru medaili. Navzdory tomu, že hlavními favority turnaje jsou domácí Kanaďané a Rusové.

"Je to zavazující a vím, že olympiáda v Česku zřejmě lidi poblázní. Na turnaj se těším, snad se nám bude dařit," řekl kouč týmu Vladimír Růžička.

komu budete fandit?

Hokejový tým - 37,4 %

M. Sáblíková-19,5 %

L. Bauer - 12,1 %

Š. Záhrobská - 8,6 %

T. Verner - 7,7 %

R. Koudelka - 2,8 %

A. Jirků - 1,0 %

K. Novotná - 0,8 %

M. Jakš - 0,4 %

M. Šlesingr - 0,4 %

někomu jinému - 0,6 %

nikomu - 8,7 %

Má pravdu. Olympiáda národ opravdu v dobrém poblázní, vždyť téměř 85 procent dotázaných se přiznalo, že hry bude sledovat. A vědí to i obchodníci, kteří už třeba nabízejí televize, na kterých si hry "vskutku vychutnáte".

Ale zpět k průzkumům. Ten vypracovaný pro MF DNES prozradil, že kromě hokejistů budou lidé nejvíce fandit rychlobruslařce Martině Sáblíkové a lyžaři Lukáši Bauerovi.

A jiný výzkum, tentokrát od agentury STEM/MARK, přidal, že právě Sáblíková je pro fanoušky hlavní nadějí na zlato. Věří jí 64 procent dotázaných.

Ona sama však optimismus brzdí a vzkazuje: "Budu ráda za každou medaili." Na pětikilometrové trati ale opravdu nemá konkurenci.

Právě u Sáblíkové se zásadně mění názor mužů a žen. Zatímco pro něžnější pohlaví je jedničkou v otázce Komu budete nejvíce fandit, pro muže je "až" číslem tři. Ti dávají přednost hokejistům a Bauerovi.

Mimochodem za zlato by Sáblíková či Bauer dostali odměnu od Českého olympijského výboru ve výši 1,5 milionu korun.

Je to hodně, nebo málo? Nejspíš tak akorát. Polovina lidí totiž výplatu považuje za adekvátní, více než třetině se zdá příliš vysoká.

Podívejte se na kompletní výsledky

Exkluzivního průzkum pro MF DNES: 62,4 % lidí věří,
že čeští hokejisté ve Vancouveru získají medaili

Nejvíce přející jsou pak lidé s vysokoškolským vzděláním, ti se základním by naopak v odměnách pro sportovce výrazně škrtali.

Teď ještě k českému optimismu. Pouhých sedm procent si myslí, že Česko na olympiádě nezíská jedinou medaili. Naopak třetina považuje za reálné, že jich Sáblíková a spol. přivezou hned tři nebo čtyři.

A 15,5 procenta dokonce tvrdí, že jich bude pět a víc. Snad budou mít pravdu. Pak by si Češi olympiádu vskutku vychutnali.

na facebooku válí snowboard

Nejvíce fandíme hokeji, dále skokům na lyžích a na třetím místě... snowboardingu. Takto by poněkud překvapivě zněla oblíbenost jednotlivých sportů mezi českými fanoušky, pokud by se o ní rozhodovalo na sociální síti Facebook.

Dole pod článkem vidíte výsledky ankety GE Money Bank, které proběhly právě na Facebooku mezi 3 526 fanoušky zaregistrovanými na stránce "Fandíme Českému olympijskému týmu ve Vancouveru".

Hokej kraluje jasně, třetí místo relativně mladé olympijské disciplíny snowboardingu však překvapuje. Teď na stránkách probíhá další anketa na téma "Kde budete sledovat olympijské hry".

Co budeme sledovat - 

1. Lední hokej 2 534
2. Skoky na lyžích 301
3. Snowboarding 261
4. Krasobruslení 144
5. Běh na lyžích 114
6. Lyžařský slalom 100
7. Biatlon 87
8. Boby 73
9. Rychlobruslení 49
10. Curling 43

české hlasy na Facebooku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze