Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Za vstupenky dali překupníkům i tisíc dolarů, odměnou jim byl senzační hokej

LET'S GO, CANADA! Diváci na tribuně Canada Hockey Place hnali domácí tým k vítězství nad Ruskem ve čtvrtfinále hokejého turnaje. | foto: AP

25 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tak na tenhle zápas se bude vzpomínat hodně dlouho! Diváci, kteří platili překupníkům za vstupenku přes tisíc kanadských dolarů, svých peněz jistě nelitovali. Viděli senzační hokejovou bitvu a vychutnali si vysoké vítězství Kanady nad silným Ruskem.

"Bum! Bum! Bum!" Do tří úderů bubnu stihnou Kanaďané zařvat svůj nejoblíbenější pokřik "Go, Canada, go!"

Statní Rusové v hledišti však nezůstávají pozadu a když spojí síly, dokáží Kanaďany na chvíli překřičet. "Ra-Sí-Ja!!!" zní pak narvanou halou ve stejném rytmu: "Bum! Bum! Bum!"

Zápasy kanadského národního mužstva měly vždy ohromující kulisu, ale tentokrát to je ještě o jednu úroveň výše. Rusko je silný protivník na ledě i v hledišti. Mezi hokejisty to jiskří tvrdými souboji, diváci v publiku se překřikují.

Rusové jsou v menšině, ale rozhodně se nevzdávají. Červenomodrobílých vlajek tu jsou desítky a když hraje Ovečkin a spol. přesilovku, je slyšet: "Šájbu! Šájbu!"

Fanoušci Kanady při utkání s Ruskem v olympijském čtvrtfinále.Fanoušek Ruska ve čtvrtfinálovém utkání s Kanadou.

Fanoušci obou týmů mají dresy, na kterých převažuje červená, a tak aréna připomíná rudý kotel. Dnes v noci ten kotel desetkrát vybouchl; zápas hokejových velikánů přinesl právě tolik gólů.

Kanaďané milují plachty se vzkazy, kterými mávají při přerušené hře a snaží se nalákat pozornost televizních kamer. Jeden takový nápis hlásil: "Musíme zastavit Ovečkina!" a na jiném jsme četli: "Hokej je kanadská hra!"

Olympijské čtvrtfinále dalo té hlášce za pravdu. Kanada hrála úžasný hokej. Silného protivníka od začátku válcovala, nedala Rusům na chvíli vydechnout.

Domácí tým se na turnaji rozjížděl pomalu, kouč Mike Babcock hledal optimální sestavu, míchal s útoky, jak kuchařský mistr, když vybírá to nejvhodnější koření. Ve čtvrtfinále dospěl k mistrovské receptuře. Kanaďané bavili diváky útočnou hrou plnou skvělých kombinací, ale dokázali i výborně bránit a ničit soupeře góly z protiútoků.

DIVÁCI JSOU VE VARU. Kanadský útočník Rick Nash právě dal gól ve čtvrtfinále Rusku a spolu s ním slaví i diváci v Canada Hockey Place.

A naopak ruské snahy zvrátit vývoj zápasu neomylně boural brankář Luongo. "Lůůůůů!" Hučeli fanoušci na oslavu svého gólmana.

Už ve třinácté minutě si ruský trenér Bykov bral oddechový čas, aby za stavu 0:3 uklidnil své hráče. V pětadvacáté minutě to bylo už 6:1 pro Kanadu a Rusové měnili brankáře. Kanadské tsunami však zastavit nešlo.

Kanada rozcupovala odvěkého rivala na cucky a v závěru už natěšení diváci volali po dalším soupeři.

"We want Sweeeeden! Chceme Švédy!"Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze