Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začaly první boje o olympijské body

13 2000
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) Ačkoli do oficiálního startu olympijských her zbývají ještě dva dny, o první body se začalo bojovat již dnes v 8.00 středoevropského letního času na stadionech v Melbourne a v Canbeře, kde rozehrály svůj turnaj fotbalistky. Atraktivní duel byl na programu zejména v australské metropoli, kde domácí hráčky podehly Německu 0:3. I když by mělo být hlediště beznadějně vyprodáno, v době výkopu bylo poloprázdné a před branami stadionu se tísnilo na dvacet tisíc diváků. Ti jen velmi pomalu procházeli důkladným systémem kontrol.

Lidé čekali, až na ně přijde řada. Ti před nimi totiž procházeli jednotlivě rentgenovými kontrolami, které odhalují kovy. "Vyndejte si všechno z kapes a vedle dejte baťoh," žádal mladý policista před bránou.

Pak pořadatelé zevrubně prohlíželi kousek po kousku. Rentgeny však stejně pískají, stačí jen kovový pásek nebo peněženka, aby se detektor kovu spustil. Proto olympijskou premiéru v Canbeře zprvu nesledoval plný stadion.

Fronty před stadionem pokračovaly pomalu, někteří fanoušci nestihli ani začátek druhého poločasu. Nikdo se však nehádal, je to zvláštní, vždyť lístek stojí 65 australských dolarů, což je přes tisíc korun.

Čtyřmi zápasy dnes bude rozehrán i turnaj fotbalistů, již v 9.30 začíná v Adelaide utkání skupiny A Nigérie - Honduras, o půl hodiny později má v Brisbane výkop zápas Kamerun - Kuvajt. Do hry zasáhnou i čeští fotbalisté, kteří se od 11 hodin střetnou v Canbeře se Spojenými státy.

Turnaj žen, skupina A:
Austrálie - Německo 0:3 (0:1)
Branky: 35. Gringsová, 62. Wiegmannová, 90. Lingorová.

Švédsko - Brazílie 0:2 (0:1)
Branky: 22. Pretinhaová, 70. Katiaová.

Autor:


Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz