Začíná Hilgertová, Tenka čeká obhajoba

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na mnoha frontách budou v úterý bojovat čeští olympionici a do soutěží vstoupí i několik medailových aspirantů. Fanoušci se mohou těšit na dva obhájce medailí ze Sydney 2000. Kajakářka Štěpánka Hilgertová pojede na divoké vodě kvalifikaci, střelec Martin Tenk by měl už dokonce bojovat o medaili. Poprvé v soutěži jednotlivců nastoupí stolní tenista Petr Korbel, podruhé bude v akci tenista Jiří Novák.

Střelec Martin Tenk zamíří libovolnou pistolí poprvé na terč už v osm hodin ráno středoevropského času. Pokud bude úspěšný a postoupí do finále, nastoupí k obhajobě olympijského bronzu ve čtvrt na dvanáct.

V kanálu pro vodní slalom budou závodit kajakářky a singlkanoisté. V obou kategoriích budou Češi patřit k aspirantům na medaile, ale o ty půjde až ve středu. V prvním soutěžním absolvují Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Tomáš Indruch jen kvalifikační jízdy. Singlkanoisté jedou své jízdy v devět a ve jedenáct hodin, kajakářka začínají vždy o padesát minut později.

Tenisový areál bude poutat české zraky v dopolední i odpolední části. V soutěžích pokračují už jen muži. Jiří Novák vyzve po desáté hodině Rusa Južného, přesně v 16.00 by měly začínat zápasy Tomáše Berdycha s Federerem a deblistů Cyrila Suka s Martinem Dammem proti páru Ančič - Ljubčič.

Dvouhry českých tenistů sledujte on-line.

Berdychovi se však nesplní sen o zápasu na ústředním dvorci, pořadatelé jeho souboj se světovou jedničkou zařadili jen na kurt číslo jedna.

Pro stolního tenistu Petra Korbela v pondělí skončil turnaj čtyřher vyřazením ve druhém kole, o den později vstoupí do dvouhry, kde byl přímo nasazen až do třetího kola. V deset hodin mu bude soupeřem Laj-Čchak Kcho z Hong Kongu.

Postup do osmifinále si mohou v utkání s Japonkami Tokunová a Kusuharovou zajistit plážové volejbalistky Eva Celbová se Soňou Novákovou. Hraje se od devíti hodin.

Průběh zápasu Celbové s Novákovou sledujte on-line.

Už v 8 hodin a 36 minut vyjede na trať cross country v olympijském jezdeckém centru Jaroslav Hatla, v 9.53 má plánovanou rozplavbu na 200 metrů prsa Daniel Málek a v 10.20 do bazénu skočí první člen štafety na 4x200 metrů volně.

Veslaři pojedou opravné jízdy nezvykle odpoledne. Ve 14.40 dvojka bez kormidelníka Petr Imre s Adamem Michálkem a od 15.43 dvojskif lehkých vah Michal Vabroušek, Václav Maleček. Pokračují i soutěže jachtařů, do nichž se zapojí i Lenka Šmídová, Martin Trčka a Tomáš Malina.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz