Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Žádné pyžamo, oblečení české výpravy vyhrává ankety. Líbí se i vám?

Hokejista Jaromír Jágr jde s vlajkou v čele průvodu českých sportovců na zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru. (12. února 2010) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Kam se vrtnou, tam čeští olympionici budí pozornost. Pestrobarevné oblečení s divokými motivy olympijských kruhů je nepřehlédnutelné. "Každý nás obdivuje. Je to pro nás první zlatá medaile, a dostali jsme ji ještě před začátkem olympiády," pochvaloval si Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.

"Na každém kroku nás lidé zastavují, chválí nás a chtějí se s námi fotit," dodal šéf české olympijské výpravy František Dvořák. "Slibovali jsme, že budeme nepřehlédnutelní, a teď se to potvrzuje."

Hlasujte pro Čechy

List Huffington Post nabídl čtenářům galerii s fotografiemi všech výprav a nechal hlasovat čtenáře. O půlnoci středoevropského času vedli Češi s velkým náskokem před Litvou. Hlasovat na stránkách deníku můžete ZDE

Úspěch výstroje od českého výrobce Alpine Pro dvojnásob těší krasobruslaře Tomáše Vernera, který se na vzniku kolekce osobně podílel. "Jsem tím nadšený! Od začátku jsem věřil, že je to dobrá výbava, ale vyslechl jsem si své. Ptali se mě, proč jedeme v pyžamu. Teď si užívám velkou satisfakci," usmívá se.

Po desetiletích, kdy české olympioniky oblékal Adidas a poskytoval jim výrobky z běžných kolekcí, teď přišla sázka na originalitu.

Ke tvorbě modelů byli přizváni i olympionici, kteří nad jednotlivými návrhy dlouze diskutovali. "Nevytvářeli jsme přímo design, ale dostali jsme několik vzorků, ze kterých jsme vybírali a skládali varianty," prozradil Verner, s nímž se na výběru podíleli ještě bývalý běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a veslař Ondřej Synek.

Na většině návrhů se shodli, ale občas se i přeli. "Řešili jsme i praktickou stránku," řekl krasobruslař. "Převažuje bílá barva, která se rychle špiní, jenže tohle není oblečení, které budeme nosit deset let. Je určené na tuhle olympiádu, tady chceme být výjimeční. A to se nám daří," uzavírá Tomáš Verner.

Líbí se vám oblečení české olympijské výpravy?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. března 2010. Anketa je uzavřena.

ANO 71694
NE 12131


Najdete na iDNES.czmobilní verze