Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Záhrobská: Ráda bych skončila kolem desítky

16 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dlouhý den má zítra před sebou česká sjezdařka Šárka Záhrobská. V pravé poledne jí čeká kombinační sjezd, vpodvečer pak dvě kola kombinačního slalomu, která rozhodnou o pořadí v této olympijské disciplíně. "Ráda bych skončila kolem první desítky," říká bronzová slalomářka z loňského MS v Santa Catarině.

Cesta k elitní desítce vede přes solidně zajetý sjezd. "Tak ztráta kolem dvou a půl vteřiny by byla odpovídající," myslí si lyžařka, která oslavila v sobotu jedenadvacáté narozeniny.

"Sjezd moc nejezdím, mám v něm ještě hodně rezerv," přiznává Záhrobská. "Dvě těžké zatáčky ale projíždím, byť nemám takový odhad jako sjezdařky specialistky. Chce to ještě vylepšit nějaké skoky a zkracovat co nejvíc dráhu," popisuje recept na co nejideálnější sjezd.

"Nedá se to jen tak odklouzat a pak to ve slalomu dohnat. Je zapotřebí jet naplno," ví dobře. "Trať sjezdu určitě není lehká, vyhráli si s tím, je tam pět umělých skoků, boule, traverzy a překloněné brány," popisuje záludnosti sjezdovky v san Sicariu. "Při tréninku byla trať extrémně ledová, jaká bude v závodě netuším."

Důležitá bude i volba lyží. "Na sjezd jsem je pokaždé měnila, zatím pořád hledáme ty ideální."

Do závodu vstoupí vyrovnaná. "Doteď jsem nervozní nebyla, ale uvidíme až budu stát na startu," usmívá se česká olympionička, která na skončila loni na světovém šampionátu v kombinaci pátá a v roce 2003 na šampionátu ve Svatém Mořici devátá.

Konkurence v olympijském závodě ale bude hodně velká. "Pojede tu víc holek než v Santa Catarině i Mořici," ví dobře Záhrobská.

"Hlavními favoritkami jsou určitě Kosteličová a Perssonové, obě vynikající slalomářky i sjezdařky. Ale není to je o nich, silné budou i Kildowá, Mancusová, Schildová či Hospová. Šárka Záhrobská? No, to jsem zapomněla," dodala s úměvem.

Slalomová část závodu se pojede v podvečer (start prvního kola v 17.00, druhé 19.30)) v Sestriere. "Pokud se výrazně neoteplí, trať by tam mohla být ledová a tím pádem stejná pro všechny.

Společně se Šárkou Záhrobskou absolvují kombinaci i další dvě české sjezdařky - Lucie Hrstková a Petra Zakouřilová.Najdete na iDNES.czmobilní verze