Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Záhrobská si prošla největší akvárium a potvrdila: Ze slalomu chci medaili

20 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Ve Whistleru se svezla nejdelší lanovkou, ve Vancouveru si prošla Stanley Park a prohlédla největší akvárium na světě. Slalomářka Šárka Záhrobská si užívala jednoho z mála volných dnů na olympijských hrách. Pár dní před startem v obřím slalomu (příští středu) a především svého parádního slalomu speciál (pátek), kde si dělá medailové ambice, tak hodila myšlenky na závodění alespoň chvíli za hlavu.

Už v pátek se ve Whistleru svezla nejdelší kabinovou lanovkou na světě Peak 2 Peak. "Je to hezké, ale jednou to stačilo. Jede to opravdu vysoko a je to krásná vyhlídka," řekla Záhrobská novinářům.

šárka záhrobská odpovídala čtenářům

Přestože na olympiádě jako na jednom místě tráví víc času než na závodech Světového poháru, moc času na prohlídku města nemá. "Jenže nemáme tu auto. A těmi shuttly přes kopce je to dlouhé. Na jeden den jsme vyrazili do Vancouveru, ale jinak zůstáváme ve Whistleru.

Záhrobská skvěle zvládla svou úvodní disciplínu na hrách - superkombinaci. V ní skončila sedmá, ale hlavně - byla nejlepší ve slalomu.

Šárka Záhrobská při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz

Šárka Záhrobská při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz

"Určitě je to velmi hezký pocit. I když to byl jen slalom do kombinace. Slalom speciál se jede na jiné trati, navíc tam budou závodnice, které kombinaci nejely. Ale já se cítím dobře," usmála se.

Trať slalomu speciál však bude úplně jiná. "Po startu je prudší úsek, pak dlouhá rovina. Ten profil sice není nijak náročný, ale záleží na povrchu trati," popsala mistryně světa z roku 2007 a vítězka letošního slalomu z Aspenu.

Zda jí bude olympijská trať vyhovovat či nikoliv, ale zatím říci nemůže. "Záleží na tom, jak jí trenér postaví. Pořád si říkám, že když chcete medaili, tak nemůžete rozlišovat."

A zatímco v obřím slalomu chce skončit do patnáctky, v klasickém slalomu touží po metách nejvyšších. "Už jsem kolikrát říkala, že udělám vše pro to, aby to byly stupně vítězů."

K motivaci ji možná pomohou i medailové úspěchy Martiny Sáblíkové a Lukáše Bauera. "Mám samozřejmě radost, tyhle úspěchy jsou povzbuzující."

Záhrobská během olympijských her oslavila pětadvacáté narozeniny. Na oslavě dostala několik dortů a kytici.

Ráda by se během olympiády podívala i na jiné sporty. Přiznala však, že nemá moc šancí. "Do Vancouveru je to moc daleko a ve Whistleru není čas. Když se závody jedou dopoledne, tak jsem někde na kopci. A když se kolem třetí vracíme, tak je po všem."

V televizi si ale prostor najde. "Mám puštěný hokej, biatlon a když jede česká naděje, tak se dívám."

Atmosféru her si užívá. "Je to příjemné a dobrý babylon." Se zahraničními olympioniky se příliš nestýká. "Spíš se seznamujeme v našem týmu Čechů, ještě se všichni neznáme."

Volného času po tréninku moc nezbývá a když, tak zapne počítač. "Mám rozkoukanou poslední sérii Přátel. Je to příjemné na rozveselení," uzavřela.Najdete na iDNES.czmobilní verze