Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Záhrobské se v obřím slalomu nedařilo, do druhého kola nenastoupí

KONEC MEDAILOVÉHO SNU. Jedna z favoritek olympijského obřího slalomu Lindsey Vonnová v prvním kole upadla. | foto: Sergey PonomarevAP

25 2010
Po prvním kole olympijského obřího slalomu vede rakouská lyžařka Elisabeth Görglová. Češce Šárce Záhrobské se nedařilo, ztratila téměř tři vteřiny a rozhodla se, že do druhého kola nenastoupí. Americká fenoménka Lindsey Vonnová upadla, zlomila si malíček a závod nedokončila.

Druhé kolo bylo kvůli husté mlze odloženo na čtvrtek.

První kolo opanovaly Rakušanky, do elitní čtyřky se vtěstnaly hned tři. Na druhé místo se překvapivě vklínila jen dvě setiny za vítězku Tania Bariozová z Francie, za ní dokončily první polovinu závodu Rakušanky Kathrin Zettelová a Eva-Maria Bremová.

Vedoucí Görglové se přitom v sezoně v této disciplíně moc nedařilo.

"Ale tyhle podmínky mám moc ráda," komentovala Rakušanka hustou mlhu a částečně i sněžení. "V obřím slalomu jsem si nebyla úplně jistá, ale dnes se mi to líbí," dodala.

Nejlepší české lyžařce Záhrobské se v husté mlze a měnících se podmínkách příliš nedařilo. Na první místo ztratila 2,94 sekundy a figuruje na osmadvacáté pozici.

Druhá Češka na startu Petra Zakouřilová závod nedokončila.

Zhruba v polovině trati vypadla Američanka Lindsey Vonnová, vítězka sjezdu a bronzová ze super-G, která v jedné z pravotočivých zatáček projela oblouk na vnitřní lyži, nezvládla výjezd a doletěla až do ochranných sítí. Přitom byla na mezičasu nejrychlejší.

Následek? Zlomený malíček na ruce. O jejím případném startu v pátečním slalomu se rozhodne později.

"Věřila jsem si v další medaili, ale v tom oblouku jsem udělala velkou chybu," přiznala Vonnová."Uvidím, jak se budu cítit zítra, a pak se rozhodnu."

Kvůli pádu Vonnové, která nedokončila ani kombinační slalom, byl závod na chvíli přerušen a svou jízdu musela znovu odstartovat její kolegyně Julia Mancusová. Obhájkyně vítězství z Turína, stříbrná žena ze sjezdu a
superkombinace, náročnou situaci nezvládla podle svých představ a do cíle dojela s mankem 1,30 sekundy na Görglovou.

"Cítím se hrozně kvůli ní. To jsem nechtěla. Je hodně smutná a frustrovaná," omlouvala se své reprezentační parťačce Vonnová.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze