Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zájem o vstupenky stále roste

29 2004
Atény - Jak se krátí čas do odstartování olympiády v Aténách, zaznamenávají pořadatelé stále větší zájem fanoušků o vstupenky. Nyní se prodá čtyřikrát více lístku než třeba ještě před měsícem. Přesto patnáct dní před startem her zbývají z celkového počtu 5,3 milionu kusů her v prodeji necelé tři miliony.

Řečtí taxikáři dostali vyhlášku
Řecké ministerstvo dopravy vydalo ve středu vyhlášku týkající se taxikářů. V řecké metropoli jich pracuje více než 14 tisíc, licenci pro olympiádu však obdrží jen osm a půl tisíce z nich. Vláda upozorňuje, že šanci budou mít jen řidiči s klimatizovaným, čistým a moderním vozem. Dalších 1500 taxikářů bude moci nabídnout své služby během her účastníkům v jiných pořádajících městech jako jsou Soluň, Volos, Patras nebo v Heraklionu na Krétě. 

Návštěvníkům her poradí milion map
Organizační výbor nechal vytisknout milion map s dopravní sítí, které pomohou návštěvníkům olympiády s orientací v Aténách a na dalších dějišť her. Všechny budou zdarma, polovina z nich bude v angličtině a druhá v řeckém jazyce, aby posloužila i obyvatelům. V nově vybudované tramvajové lince, metru a dalších prostředcích hromadné dopravy se totiž stěží zatím orientují i někteří Atéňané. "Volně budou mapy k dispozici na letištích, v metrech i na dalších místech," řekl ministr dopravy Michalis Liapis.
 
Na boj proti hmyzu je připraveno 300 000 eur
Sportovci i návštěvníci olympiády budou dobře chráněni proti hmyzu a parazitům, od kterých hrozí přenos nebezpečných nemocí. Na tento program ochrany Řekové vyčlenili 300 000 eur. Nejvíce v permanenci budou specialisté s pesticidy na Olympijském stadionu, ve vesnici, při soutěžích konaných na vodě a také v jezdectví, aby ochránili také koně náchylné k nákaze.

Kolaps telekomunikační sítě
Atény zažily patnáct dní před zahájením olympijských her rozsáhlý kolaps telekomunikační sítě. Telefonické spojení nefungovalo ve městě od noci na dnešek celých dvanáct hodin. Postižena byla i olympijská vesnice na severu řecké metropole, delší dobu nefungoval ani online prodej vstupenek. Ke zhroucení sítě došlo poté, co technici telefonní společnosti začali pracovat na jejím vylepšení.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze