Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zájem o vstupenky stále roste

29 2004
Atény - Jak se krátí čas do odstartování olympiády v Aténách, zaznamenávají pořadatelé stále větší zájem fanoušků o vstupenky. Nyní se prodá čtyřikrát více lístku než třeba ještě před měsícem. Přesto patnáct dní před startem her zbývají z celkového počtu 5,3 milionu kusů her v prodeji necelé tři miliony.

Řečtí taxikáři dostali vyhlášku
Řecké ministerstvo dopravy vydalo ve středu vyhlášku týkající se taxikářů. V řecké metropoli jich pracuje více než 14 tisíc, licenci pro olympiádu však obdrží jen osm a půl tisíce z nich. Vláda upozorňuje, že šanci budou mít jen řidiči s klimatizovaným, čistým a moderním vozem. Dalších 1500 taxikářů bude moci nabídnout své služby během her účastníkům v jiných pořádajících městech jako jsou Soluň, Volos, Patras nebo v Heraklionu na Krétě. 

Návštěvníkům her poradí milion map
Organizační výbor nechal vytisknout milion map s dopravní sítí, které pomohou návštěvníkům olympiády s orientací v Aténách a na dalších dějišť her. Všechny budou zdarma, polovina z nich bude v angličtině a druhá v řeckém jazyce, aby posloužila i obyvatelům. V nově vybudované tramvajové lince, metru a dalších prostředcích hromadné dopravy se totiž stěží zatím orientují i někteří Atéňané. "Volně budou mapy k dispozici na letištích, v metrech i na dalších místech," řekl ministr dopravy Michalis Liapis.
 
Na boj proti hmyzu je připraveno 300 000 eur
Sportovci i návštěvníci olympiády budou dobře chráněni proti hmyzu a parazitům, od kterých hrozí přenos nebezpečných nemocí. Na tento program ochrany Řekové vyčlenili 300 000 eur. Nejvíce v permanenci budou specialisté s pesticidy na Olympijském stadionu, ve vesnici, při soutěžích konaných na vodě a také v jezdectví, aby ochránili také koně náchylné k nákaze.

Kolaps telekomunikační sítě
Atény zažily patnáct dní před zahájením olympijských her rozsáhlý kolaps telekomunikační sítě. Telefonické spojení nefungovalo ve městě od noci na dnešek celých dvanáct hodin. Postižena byla i olympijská vesnice na severu řecké metropole, delší dobu nefungoval ani online prodej vstupenek. Ke zhroucení sítě došlo poté, co technici telefonní společnosti začali pracovat na jejím vylepšení.

Autoři: ,


Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz