Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Zakouřil je nažhavený do Turína

24 2006
Liberec - Přes půl roku si léčil zraněné koleno. Teď se vrací a před olympiádou tvrdí: "Jsem ve formě!" Liberecký sjezdař Boris Zakouřil si při loňském světovém šampionátu v italském Bormiu natrhl křížový vaz v koleni a musel na operaci. "Byla to tehdy velká škoda, druhé kolo obřího slalomu jsem měl pěkně rozjeté," vzpomíná smutně devětadvacetiletý závodník Dukly Liberec.

Znovu trénovat začal až v listopadu a je rád, že svůj návrat na sjezdovky neuspěchal. "Zdravotně jsem v pohodě, ale samozřejmě, že jsem si musel zvykat na nestandardní podmínky jako rozbitá trať nebo mlha."

Na olympijských hrách v Turíně se Zakouřil chystá zabojovat ve všech disciplínách kromě slalomu, který není jeho nejsilnější stránkou.

"Myslím, že největší ambice mám ve sjezdu a kombinaci," domnívá se český reprezentant.

Mezi úspěchy, kterých si Boris Zakouřil nejvíce cení, patří 20. místo za sjezd na světovém šampionátu 2001 v rakouském St. Antonu a 12. místo v kombinaci na olympiádě 2002 v Salt Lake City.

Kdyby se mu podobných umístění podařilo dosáhnout i letos, byl by spokojený. "Kdyby přišlo opět to 12. místo, bylo by to perfektní," říká s tím, že si po posledních závodech Evropského poháru začíná věřit a má šance na dobrý výsledek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze