Zakouřil je nažhavený do Turína

24 2006
Liberec - Přes půl roku si léčil zraněné koleno. Teď se vrací a před olympiádou tvrdí: "Jsem ve formě!" Liberecký sjezdař Boris Zakouřil si při loňském světovém šampionátu v italském Bormiu natrhl křížový vaz v koleni a musel na operaci. "Byla to tehdy velká škoda, druhé kolo obřího slalomu jsem měl pěkně rozjeté," vzpomíná smutně devětadvacetiletý závodník Dukly Liberec.

Znovu trénovat začal až v listopadu a je rád, že svůj návrat na sjezdovky neuspěchal. "Zdravotně jsem v pohodě, ale samozřejmě, že jsem si musel zvykat na nestandardní podmínky jako rozbitá trať nebo mlha."

Na olympijských hrách v Turíně se Zakouřil chystá zabojovat ve všech disciplínách kromě slalomu, který není jeho nejsilnější stránkou.

"Myslím, že největší ambice mám ve sjezdu a kombinaci," domnívá se český reprezentant.

Mezi úspěchy, kterých si Boris Zakouřil nejvíce cení, patří 20. místo za sjezd na světovém šampionátu 2001 v rakouském St. Antonu a 12. místo v kombinaci na olympiádě 2002 v Salt Lake City.

Kdyby se mu podobných umístění podařilo dosáhnout i letos, byl by spokojený. "Kdyby přišlo opět to 12. místo, bylo by to perfektní," říká s tím, že si po posledních závodech Evropského poháru začíná věřit a má šance na dobrý výsledek.

Autoři:

Další z rubriky

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Najdete na iDNES.cz