Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zakouřil se vyrovnal Ghedinovi

7 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Při úvodním tréninku na olympijský sjezd zajel Boris Zakouřil ve středisku Snowbasin nachlup stejný čas jako italský pojem Kristian Ghedina. Ten se však před cílem rozbalil a šetřil síly. Český reprezentant, který se jako jeden z mála specializuje na rychlostní disciplíny, nakonec figuroval na 47. příčce. "V redukované startovní listině bych skončil tak pětatřicátý, ale měl jsem respekt, jsem rád, že jsem se na začátku projel. Ještě dvě jízdy a bude to lepší," doufá Boris Zakouřil.

Jaké umístění by vás tedy ve sjezdu uspokojilo?
Považoval bych za úspěch, kdybych zopakoval dvacáté místo z Antonu.

Liší se hodně trať ve Snowbasin od té, na níž se loni jelo ve Svatém Antonu mistrovství světa?
Je výrazně těžší, vůbec se to nedá srovnávat. Američané se chtěli předvést a postavili tak náročnou sjezdovku, že si na ní člověk neodpočine. Je hodně náročná, dole už jsem toho měl dost.

Kde hledat kritická místa?
Tenhle sjezd je kritické místo odshora až dolů. Nahoře se to slušně rozjede, pak je tam sice rovinka, ale přijdou zatáčky a pořád je co dělat, člověk si oddychne až v cíli. Dojezd je také těžký, jsou tam takové vlnky, které rozhazují. Ale je to pěkný sjezd.

Před odletem jste se obávali místních skoků, oprávněně?
Skoky jsou dobré, jsou čtyři a moc se na nich nelétá. Kopírujete terén a visíte tak metr vysoko. Nejdelší je první, při němž jste ve vzduchu zhruba pětadvacet třicet metrů.  

Jak svůj dnešní výkon hodnotíte?
No, jsem rád, že jsem se dostal dolů, protože jako na potvoru mě chytla nějaká nemoc, beru antibiotika. Mám náběh na angínu, doktoři ještě uvažovali, že bych vynechal, ale já jsem tvrdil, že ne, že kdyby bylo špatné počasí, musel bych startovat rovnou do závodu.

Neměl jste přece jen zůstat raději v klidu?
Jsem rád, že jsem jel. Fyzicky se cítím docela dobře, jízda mě nijak neskolila. Doktoři slibují, že to bude lepší, protože jsme nemoc chytli včas. Narvali do mě všechno možné.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz