Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Zamorano vystřílel bronz pro Chile

29 2000
S y d n e y - Kanonýr Interu Milán Iván Zamorano vystřílel chilským fotbalistům bronzové medaile z olympijského turnaje. Svými dvěma trefami porazil v dnešním zápasu o třetí místo Američany 2:0 a s šesti brankami vede turnajovou tabulku střelců. Výprava jihoamerické země se tak po úspěchu v Soulu, kde získala stříbro ve střelbě na skeet, těší z dalšího cenného kovu na hrách. Chilané od počátku kontrolovali průběh hry, ačkoli se to díky usilovné obraně Američanů neprojevilo na skóre.

To otevřel až Zamorano, který se nemýlil z penalty, nařízené za Califfův faul na střídajícího Gonzáleze. Chvíli předtím se blýskalo na druhé straně, kde obránce Dunseth otřásl svou střelou břevnem. Zamorano pak zblízka přidal druhý zásah a rozezvučel už tak hlučnou část hlediště, kde seděli chilští fanoušci.

"Není špatné být mezi nejlepší trojicí. Když se podívám do historie, tak vedle bronzu z mistrovství světa v roce 1962 je tohle největší úspěch. Navíc první mimo naší zemi," upozornil kouč Chile Nelson Acosta a vyzdvihl Zamoranovo střelecké znovuzrození. "Klidně tady mohl být místo něj někdo jiný, ty góly jsou výsledkem úsilí všech. Ale přesto právě Zamorano má obdivuhodný střelecký potenciál," dodal.

Jeho protějšek Clive Charles, původem Angličan, pochválil své svěřence, že došli tak daleko. "Ale tím tenhle tým skončil. Dál už bude muset každý hráč jít po své vlastní cestě," řekl a na otázku, proč jeho tým nenapodobil ostatní odvětví a nezískal medaili, odpověděl otázkou. "Získala snad Brazílie medaili? Lidé, kteří naše vystoupení vidí jen jako další, z něhož neplyne medaile pro Američany, by měli víc sledovat fotbal," doporučil nespokojeným fanouškům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze