Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Zámořský novinář nachytal české bobisty, jak popíjejí whisky

Čeští bobisté Jan Stokláska (vlevo) a Ivo Danilevič před odletem do Vancouveru | foto: Ivana Roháčková

13 2010
Čeští bobisté se ještě před zahájením olympijských soutěží "proslavili" alkoholem. O tom, že ho napůl skrytě a napůl veřejně konzumují, napsal do svého blogu zpravodaj deníku The New York Times.

Jonathan Abrams ve středu omylem nastoupil do špatného autobusu, záhy zjistil, že jeho jedinými spolucestujícími jsou čeští reprezentanti v jízdě na bobech. Asi po deseti minutách mu někdo poklepal na rameno a podal láhev s vodou, naplněnou whisky.

"Když se ke mně (lahev) zase vrátila, podržel jsem ji a blíže prozkoumal. Mohla to být lahev od vody, ale uvnitř žádná voda nebyla. Mezi českým bobovým týmem místo toho kolovala whisky, které si (sportovci) při každé zastávce (lahve) pořádně přihnuli," uvedl novinář.

Abrams prý nabídku napít se odmítl hned několikrát. Čeští bobisté to podle něj pravděpodobně považovali za znak americké slabosti.

Když autobus dorazil do olympijské vesničky ve Whistleru, novinář vysvětlil policistovi při kontrole akreditací, že do něj nastoupil omylem.

Jeden z členů českého týmu pak ostatním vysvětlil, co se stalo, a osazenstvo autobusu se podle amerického novináře rozesmálo. Jeho neplánovaný výlet pak ukončila prosba v nedokonalé angličtině, aby o bobistech z Česka psal hezky.

Čeští bobisté jsou v dějišti olympiády už týden. Na první trénink v ledovém korytu si ale počkají až do 17. února. Už jim alespoň v pořádku přiletěly do Vancouveru jejich tři boby, většinu času tráví v posilovně olympijské vesnice ve Whistleru.

"Děláme suchou přípravu. Posilovnu máme dobře vybavenou," řekl v týdnu ČTK pilot dvojbobu a prvního čtyřbobu Ivo Danilevič. Připustil, že se čas pomalu vleče a stačilo by, aby dorazili pět dnů před závodem. "Bylo by samozřejmě lepší mít čekání kratší, ale žádná ponorka nám nehrozí," uvedl Danilevič.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze