• Sobota 17. listopadu 2018 Státní svátek.

STUDIA OH: Zápasnice složila moderátora, Hnízdil mluvil o dopingu

23 2016
Během olympiády vysílal zpravodajský web iDNES.cz každý den živě olympijské studio. Do něj dorazilo celkem 17 hostů, navíc jsme během celodenního přímého přenosu z Lipna odvysílali živé rozhovory se třemi olympijskými medailisty. Pořadem provázeli Martin Moravec a Vladimír Vokál a tady je výběr toho nejzajímavějšího, co se ve vysílání odehrálo.

VIDEOCHAT s kajakářem Josefem Dostálem

Ve středu od 10.30 mimořádné vysílání Olympijského studia

Hned první olympijský den rozproudil diskusi olympijský vítěz z Barcelony Lukáš Pollert. Doping mezi sportovci by nekontroloval. „Ať se klidně sportovci ničí sami, je to jejich věc,“ prohlásil.

Nebývalý zájem vzbudila v olympijském studiu zápasnice Adéla Hanzlíčková. Čtenáře zaujala svým půvabem a moderátorovi pak dokázala, že má opravdu sílu, a složila ho při demonstraci jednoho z chvatů na zem:

Své boxerské umění ukázal ve studiu hned další den stříbrný medailista ze Sydney Rudolf Kraj:

Že ráda tančí, to v Olympijském studiu dokázala trojskokanka Šárka Kašpárková, která se zúčastnila i oblíbené soutěže StarDance. Ve vysílání předvedla, jak se umí vypořádat se sambou:

Olympijská legenda Kateřina Neumannová čelila ve studiu smršti dotazů na světový šampionát v klasickém lyžování v Liberci, kde působila jako prezidentka organizačního výboru. Jak sama prohlásila, znovu už by do toho nešla:

Moderátor den na to vyzval na souboj olympijského vítěze z Mexika Jana Kůrku. Měli se ze vzdálenosti dvanácti metrů trefit do balónků. A jak to asi mohlo dopadnout:

Další kontroverzní vyjádření poskytl v Olympijském studiu lékař a odborník na doping Jan Hnízdil. Podle něj jsou vrcholoví sportovci invalidé, ne zdraví lidé:

Zpravodajský web iDNES.cz byl i u příletu našich medailistů do olympijského parku na Lipně, ze kterého jsme odvysílali celodenní přenos:

A že může při demonstraci šermu dojít k malé nehodě, to dokázalo Olympijské studio s Jiřím Beranem, který v Riu prokázal smysl pro férovost. Moderátor ho při jednom z výpadů zasáhl přímo mezi nohy:

Na olympiádě sice díru do světa neudělali, sportovní svět však čeští plavci okouzlili půvabným klipem ve stylu Pobřežní hlídky. Předposledním hostem byla motýlkářka Lucie Svěcená, která ve studiu vzpomínala na zelenou vodu v olympijském bazénu:

Smutnou hrdinkou olympiády je bezesporu tenistka Andrea Hlaváčková, kterou nešťastně trefila do oka legendární Martina Hingisová. Odpouštět jí to vynikající česká deblistka nebude snadno:

Autor:

Další z rubriky

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...

Najdete na iDNES.cz