Zápasníci neprolomili prokletí ze Sydney

24 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Stačilo jediné dopoledne a s aténskou olympiádou se rozloučili oba čeští zápasníci. Petr Švehla, od něhož se při troše štěstí čekala medaile, ztratil oba zápasy v základní skupině. David Vála prohrál i vyhrál a čekal, zda zaváhá mistr světa Rus Barojev. Nestalo se.

"Kluci měli těžké losy. V případě Petra Švehly jsem čekal víc, ale stačily dvě technické chyby a vše je pryč. Prokletí ze Sydney se nám nepodařilo prolomit," řekl reprezentační trenér Ervín Varga.

Jako první se v olympijské hale Ano Liossia představil v kategorii do 120 kilogramů mladší z obou českých řecko-římských zápasníků David Vála proti mistrovi světa Chasanu Barojevovi z Ruska.

"Je to extratřída, jako bych narážel do zdi. Mohl jsem jen překvapit. S Rusama mám vůbec špatnou bilanci," komentoval český zápasník svůj první olympijský boj v Aténách, který prohrál 5:0. - ČTĚTE: Zápasník Vála narazil do ruské zdi

Za několik desítek minut ho ve skoro zaplněné hale, mohutně povzbuzující hlavně domácí řecké zápasníky, čekal Bělorus Andrej Čechovskij, jehož znal ze soustředění v Polsku.

"Bylo to vítězství z povinnosti," podotkl ke konečnému účtu 3:0 Vála, před čtyřmi roky v Sydney devátý. Proti Čechovskijovi ho vypomohl koučovat slovenský reprezentační trenér Zdeněk Chára.

Mezitím na žíněnku k prvnímu zápasu nastoupil ve váze do 55 kilogramů Petr Švehla. S Američanem Dennisem Hallem prohrál po boji 2:3.

Poté ho čekal Oleksij Vakulenko, kterého Švehla letos na mistrovství Evropy porazil 6:1. Ukrajinec dlouho vedl 1:0. Na konci utkání vyhlášený český technik však udělal chybu a prohrál 4:0.

"Je to úplně stejné jako v Sydney. Teď už ale brečet nebudu. Mám rodinu a chci se ji věnovat. Co bude dál nevím," řekl zklamaný Švehla, který před čtyřmi lety skončil šestnáctý a přemýšlel o konci kariéry. Pak vyhrál mistrovství Evropy. - ČTĚTE: Teď už brečet nebudu, loučil se Švehla

Z Válovy skupiny pak podle očekávání postoupil Rus Barojev. Petr Švehla pak správně odhadl, že Ukrajinec Vakulenko, broznový z letošního mistrovství Evropy, si poradí s Američanem Hallem.Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz