Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zápasníci neprolomili prokletí ze Sydney

24 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Stačilo jediné dopoledne a s aténskou olympiádou se rozloučili oba čeští zápasníci. Petr Švehla, od něhož se při troše štěstí čekala medaile, ztratil oba zápasy v základní skupině. David Vála prohrál i vyhrál a čekal, zda zaváhá mistr světa Rus Barojev. Nestalo se.

"Kluci měli těžké losy. V případě Petra Švehly jsem čekal víc, ale stačily dvě technické chyby a vše je pryč. Prokletí ze Sydney se nám nepodařilo prolomit," řekl reprezentační trenér Ervín Varga.

Jako první se v olympijské hale Ano Liossia představil v kategorii do 120 kilogramů mladší z obou českých řecko-římských zápasníků David Vála proti mistrovi světa Chasanu Barojevovi z Ruska.

"Je to extratřída, jako bych narážel do zdi. Mohl jsem jen překvapit. S Rusama mám vůbec špatnou bilanci," komentoval český zápasník svůj první olympijský boj v Aténách, který prohrál 5:0. - ČTĚTE: Zápasník Vála narazil do ruské zdi

Za několik desítek minut ho ve skoro zaplněné hale, mohutně povzbuzující hlavně domácí řecké zápasníky, čekal Bělorus Andrej Čechovskij, jehož znal ze soustředění v Polsku.

"Bylo to vítězství z povinnosti," podotkl ke konečnému účtu 3:0 Vála, před čtyřmi roky v Sydney devátý. Proti Čechovskijovi ho vypomohl koučovat slovenský reprezentační trenér Zdeněk Chára.

Mezitím na žíněnku k prvnímu zápasu nastoupil ve váze do 55 kilogramů Petr Švehla. S Američanem Dennisem Hallem prohrál po boji 2:3.

Poté ho čekal Oleksij Vakulenko, kterého Švehla letos na mistrovství Evropy porazil 6:1. Ukrajinec dlouho vedl 1:0. Na konci utkání vyhlášený český technik však udělal chybu a prohrál 4:0.

"Je to úplně stejné jako v Sydney. Teď už ale brečet nebudu. Mám rodinu a chci se ji věnovat. Co bude dál nevím," řekl zklamaný Švehla, který před čtyřmi lety skončil šestnáctý a přemýšlel o konci kariéry. Pak vyhrál mistrovství Evropy. - ČTĚTE: Teď už brečet nebudu, loučil se Švehla

Z Válovy skupiny pak podle očekávání postoupil Rus Barojev. Petr Švehla pak správně odhadl, že Ukrajinec Vakulenko, broznový z letošního mistrovství Evropy, si poradí s Američanem Hallem.Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz