Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zátopek oslaví narozeniny v nemocnici

18 2000
P r a h a - Nejslavnější sportovní pár na světě Dana a Emil Zátopkovi v úterý oslaví společné 78. narozeniny. Kvůli zápalu plic, který nedávno legendárního vytrvalce postihl, nemohou slavit společně doma. Zátopek se po nemoci stále zotavuje v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích a podle primáře I. vnitřního oddělení Ilji Kotíka dobře snáší postupnou rehabilitaci. "Před měsícem jsme si to představovali trochu jinak. Ale žádnou velkou oslavu jsme nechystali, vždyť je nám 156 let, takže to není kulaté," řekla Dana Zátopková.

V úterý odpoledne se vydá za manželem do nemocnice, aby si navzájem popřáli. "Něco Emilovi donesu, pudink a banány jsou jeho oblíbené. Hlavně je nemusí kousat, při horečkách měl opary, takže mu to dělalo problémy," plánovala olympijská vítězka v hodu oštěpem. "Hlavně, že už je mu lépe a zápal plic i horečky jsou pryč. Během dne už posedává v křesle, jenom škoda, že ne tady doma," posteskla si.

Zátopková oslaví narozeniny v domku v Praze-Tróji. "Přijde pár přátel na hlt dobrého červeného vína. Upekla jsem štrůdl a budou i řízečky," prozradila.

Slavná olympionička v těchto dnech pozorně sleduje, jak si vedou čeští sportovci v Sydney. "Zatím to zachraňuje Štěpánka Hilgertová a Řehulův bronz z triatlonu byl také dobrý," shrnula dosavadní medailové úspěchy. "Samozřejmě budu držet palce atletům. Je dobře, že začínají později. To snad bude Emilovi ještě líp a naším tajným přáním je, abychom se mohli dívat už spolu doma," dodala Zátopková.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz