Závěrečný ceremoniál ozáří ohňostroj

28 2004
Atény - Velkolepý ohňostroj a záře úplňku ozáří v neděli večer slavnostní zakončení aténských her. Řecká metropole předá pomyslnou štafetu pořadatelům příštích her Pekingu a v té chvíli se k noční obloze vznese 250 tisíc balónků Se svým příspěvkem chtějí udělat dojem i Číňané. Umělecké ztvárnění svého vystoupení například svěřili známému režisérovi Čang I-mou, v jehož filmografii je například slavný snímek Rudé pole.

Zraněný taekwondista opustil nemocnici
Bez vážnějších následků skončilo zranění taekwondisty Bertranda Gbongoua Lianga v olympijském turnaji. Dvaadvacetiletý reprezentant ze Středoafrické republiky, jenž upadl v pátek po kopu do hlavy do bezvědomí, byl v sobotu propuštěn z aténské nemocnice.

Řekové chtějí další Rehhagely
Jeden Otto Rehhagel řeckým sportovcům nestačí. Tvrdí to alespoň komentátor listu Ta Nea, kterého zklamal neúspěch domácích týmů v basketbalovém a volejbalovém olympijském turnaji. "Teď se ukázalo, jak velký úspěch pro Řecko byl triumf na fotbalovém Euru s trenérem Rehhagelem. Pokud chceme být i v ostatních míčových kolektivních sportech tak úspěšní, potřebujeme pro každý jednoho Rehhagela," napsal. 
 
Sportovní dražba vynese peníze pro děti
Slavné postavy olympijské historie vydraží v olympijské vesnici několik osobních věcí a výtěžek věnují fondu na pomoc africkým dětem. Pár treter australské čtvrtkařky Cathy Freemanové, hrdinky předchozí olympiády v Sydney, budou k mání za vyvolávací cenu 300 eur, trikot legendární rumunské gymnastky Nadii Comaneciovvé se začne dražit od 200 eur. Do aukce přijdou i tři olympijské dresy iráckých sportovců, které budou k mání za 80 eur.
 
Američany olympiáda k televizi nepřilákala
I když američtí sportovci sbírají na olympijských hrách medaile jako na běžícím pásu a vedou pořadí národů, fanoušci ve Spojených státech o televizní přenosy z aténských soutěží velký zájem nemají. Podle informací listu Wall Street Journal neviděla téměř třetina Američanů - 32 procent - z olympiády zatím ani jedinou minutu. Jen několik vybraných závodů sledovalo 38 procent obyvatel, pravidelně se na přenosy dívá jen 12 procent Američanů.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat