Závěrečný ceremoniál ozáří ohňostroj

28 2004
Atény - Velkolepý ohňostroj a záře úplňku ozáří v neděli večer slavnostní zakončení aténských her. Řecká metropole předá pomyslnou štafetu pořadatelům příštích her Pekingu a v té chvíli se k noční obloze vznese 250 tisíc balónků Se svým příspěvkem chtějí udělat dojem i Číňané. Umělecké ztvárnění svého vystoupení například svěřili známému režisérovi Čang I-mou, v jehož filmografii je například slavný snímek Rudé pole.

Zraněný taekwondista opustil nemocnici
Bez vážnějších následků skončilo zranění taekwondisty Bertranda Gbongoua Lianga v olympijském turnaji. Dvaadvacetiletý reprezentant ze Středoafrické republiky, jenž upadl v pátek po kopu do hlavy do bezvědomí, byl v sobotu propuštěn z aténské nemocnice.

Řekové chtějí další Rehhagely
Jeden Otto Rehhagel řeckým sportovcům nestačí. Tvrdí to alespoň komentátor listu Ta Nea, kterého zklamal neúspěch domácích týmů v basketbalovém a volejbalovém olympijském turnaji. "Teď se ukázalo, jak velký úspěch pro Řecko byl triumf na fotbalovém Euru s trenérem Rehhagelem. Pokud chceme být i v ostatních míčových kolektivních sportech tak úspěšní, potřebujeme pro každý jednoho Rehhagela," napsal. 
 
Sportovní dražba vynese peníze pro děti
Slavné postavy olympijské historie vydraží v olympijské vesnici několik osobních věcí a výtěžek věnují fondu na pomoc africkým dětem. Pár treter australské čtvrtkařky Cathy Freemanové, hrdinky předchozí olympiády v Sydney, budou k mání za vyvolávací cenu 300 eur, trikot legendární rumunské gymnastky Nadii Comaneciovvé se začne dražit od 200 eur. Do aukce přijdou i tři olympijské dresy iráckých sportovců, které budou k mání za 80 eur.
 
Američany olympiáda k televizi nepřilákala
I když američtí sportovci sbírají na olympijských hrách medaile jako na běžícím pásu a vedou pořadí národů, fanoušci ve Spojených státech o televizní přenosy z aténských soutěží velký zájem nemají. Podle informací listu Wall Street Journal neviděla téměř třetina Američanů - 32 procent - z olympiády zatím ani jedinou minutu. Jen několik vybraných závodů sledovalo 38 procent obyvatel, pravidelně se na přenosy dívá jen 12 procent Američanů.

Autoři: ,

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat