Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mlha nakonec pustila biatlonistky do závodu. Muži pojedou až v úterý

17 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - Kvůli mlze, která už druhý den visí nad biatlonovým areálem, se ani v pondělí neuskuteční závod mužů s hromadným startem. Viditelnost na střelnici se ovšem večer zlepšila, a ženy proto mohlo odstartovat svůj závod v původním termínu, tedy od 16.00 českého času.

Mlha, která zahalila areál Laura v neděli podvečer, ne a ne se hnout z kavkazských hor. V pondělí ráno se biatlonisté probudili do bílé tmy. Přesto zamířili do areálu. V něm kouč českého týmu Ondřej Rybář po deváté hodině vypravoval: "Závod se s určitostí dopoledne neuskuteční."

ON-LINE

Závod budeme sledovat on-line

První navrhovaný termín zněl: 16.00 místního času.

Organizátoři byli připraveni na start v 15.30.

Jenže počasí se neumoudřilo, kvůli špatné viditelnosti dokonce v areálu nejezdily mikrobusy, které vozí závodníky z olympijské vesnice. Ve 14.00 pak přišla zpráva: Odloženo. Mužský závod se pojede v úterý v 14.30 (11.30 SEČ).

Fotogalerie

"Tak jsem zpátky v posteli. Uvidíme se zítra," napsal na twitter lídr Světového poháru Martin Fourcade.

Čeští biatlonisté tráví volný den v olympijské vesnici. Po zrušeném nedělním závodě vstávali až o půl osmé. "Měli jsme všechno připraveno od včerejška, takže jsme si to mohli dovolit," říkal Ondřej Moravec, když okolo 9. hodiny opět opouštěl areál.

V pondělním programu biatlonových závodů nakonec zůstal závod žen s hromadným startem (16.00 hod), jehož se účastní také Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Podmínky se výrazně zlepšily a mlha se zvedla ze střediska Laura.

Skokanské závody počasí asi neohrozí

Špatná viditelnost pokazila také další olympijské závody. Kromě biatlonistů nemohli odjet své závody ani snowboardcrossaři včetně české dvojice David Bakeš, Emil Novák. 

V úterý proto začnou kvůli horší předpovědi počasí v 10.30 rovnou osmifinálovými jízdami. O jejich nasazení nerozhodne kvalifikace, ale umístění ve světovém žebříčku FIS.

Zatímco ve vysoce položených areálech sportovci vyčkávají, než se počasí umoudří, skokané na lyžích se pečlivě připravují na večerní závod družstev.

"V horské olympijské vesnici je sice viditelnost asi jen na sto metrů, ale podle televizních záběrů ´sedí´ mlha asi tři sta metrů nad můstkem. Závody by neměly být ohroženy," řekl trenér českého týmu David Jiroutek.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze