Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Závodit budu až v Pekingu, rozhodl se Šebrle

Roman Šebrle bude za tři týdny obhajovat zlato | foto: Josef Vostárek, MF DNES

30 2008
S dětmi i manželkou byl včera ve svém pražském Sportcentru. "Ale radši jsem teď ve středisku v Nymburce. Tam se mi líp spí," povídá Roman Šebrle.

Za 22 dnů má obhajovat olympijský titul v desetiboji. Jenže zatímco před Aténami 2004 mu narušoval pohodu jen kocour, který za Šebrlem neustále lezl postele, teď přemýšlí, co vydrží jeho tělo.

Nejprve natržené svaly, teď pro změnu křeč. Zakletá sezona? "To se teprve ukáže," říká. Nestěžuje si. "Zrovna jsem koukal na skvělého trojskokana Olssona, který má dlouhodobě zdravotní trable. Zato já? Holt mám jednu sezonu problémy. Jednou se to stát muselo."

Sobotní křeč navíc nepovažuje za zásadní. "Takových mám za sezonu spoustu, jenom o nich nikde nevykládám."

Definitivně se už rozhodl: "Žádné další mítinky před Pekingem nepůjdu. Není čas. Vždyť nestihnu ani pořádně vyladit." Hlídat se chce i v tréninku. "Omezím rizikové disciplíny." Tedy tyč nebo výšku.

V tipech sázkových kanceláří nepatří mezi tři největší kandidáty stupňů vítězů. Těmi jsou Američan Clay, Kazach Karpov a Bělorus Kravčenko. "Nejsem favorit," sám tvrdí.

Také říká: "Spočítal jsem si předtím body, které bych mohl v Pekingu udělat. Ale po té křeči mohu ten propočet zase zahodit."

Přesto je cosi, co spojuje Šebrleho z Atén 2004 a z Pekingu 2008. Sebevědomí. "Pořád ho mám dost velké. Věřím, že to bude dobré. Musím věřit."

Nedávno se mu zdály dva sny o olympijském desetiboji. "V jednom jsem vyhrál. A ve druhém snu jsem skončil pátý."

Jaká bude čínská realita?

Rozhovor se Šebrlem čtěte tento týden v seriálu MF DNES. Předchozí díly ZDE.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze