Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Závodnice přijely do cíle po turistické sjezdovce

17 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po turistické sjezdovce přijela do cíle kombinačního sjezdu Šárka Záhrobská a s ní i všechny soupeřky. Závod byl kvůli špatnému počasí po průjezdu jediné lyžařky zrušen a olympijská kombinace začne neobvykle slalomovou částí. První kolo se jede v Sestriere od 17 hodin, na sjezd v San Sicariu zřejmě dojde zítra.

Sjezdu byl nejprve dvakrát odložen kvůli hustému sněžení, které se dnes sneslo na všechna horská olympijská sportoviště.

Současně byla o 339 metrů zkrácená trať tím, že se start posunul o 114 výškových metrů níže.

Když se nebe vyjasnilo a na trať dokonce svítilo sluníčko, začal foukat silný vítr.

Hned závodnice s číslem jedna Nika Fleissová při své jízda upadla. Ačkoliv se zvedla a pokračovala, jen svojí nehodou poukázala na zrádnost tratě. "Vítr proti vám na skocích fouká zespodu, a to je hodně nebezpečné. Je dobře, že to zrušili," říká Šárka Záhrobská.

Česká reprezentantka měla startovat s číslem tři, takže při jízdě chorvatské soupeřky už byla v plné pohotovosti. "Stála jsem v řadě za ní na startu, o tom, co se jí stalo jsem jen slyšela," řekla.

Hodinové čekání na start si závodnice krátily v restauraci. "Sundala jsem si body, dala jsem si něco k jídlu a odpočívala jsem," prozradila jednadvacetiletá reprezentantka.

Po zrušení závodu směly olympioničky pomalu sjet vrchní část závodní tratě, ale na zbytek kopce musely přejet na sousední turistickou sjezdovku.

Závod v kombinaci začne v 17 hodin prvním kolem slalomu, podruhé se mezi tyče v Sestriere lyžařky pustí v půl osmé. Termín sjezdu zatím nebyl stanoven.

"Je to nezvyklé, ještě jsem to nikdy nezažila," říká Záhrobská. Změny jí však jako specialistce na slalom asi moc nenahrávají, obzvlášť, pokud by se trať sjezdu zítra vrátila do své původní delší podoby.

"Zkrácený sjezd byl pro mě lepší, ale výhoda to byla nejen pro mě, ale pro všechny slalomářky," řekl bronzová medailistka ze slalomu na loňském mistrovství světa.

Kromě Záhrobské jsou do závodu přihlášeny také Lucie Hrsková a Petra Zakouřilová.

Kombinační sjezd žen byl v San Sicariu zrušen kvůli hustému sněžení a větru. (17.2.2005)Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze