Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Zavržená rychlobruslařka Pechsteinová nevzdává boj o účast ve Vancouveru

Claudia Pechsteinová | foto: AP

15 2010
Claudia Pechsteinová se ocitla rychlobruslařské klatbě, pětinásobná olympijská vítězka přesto vede zdánlivě marný boj o start ve Vancouveru. Němka, která je v trestu za porušení dopingových pravidel, se chce dovolat spravedlnosti u mezinárodní sportovní arbitráži CAS.

Pokud by Pechsteinová uspěla, mohla by teoreticky české reprezentantce Martině Sáblíkové přibýt soupeřka pro závod na 5000 metrů. Taková možnost se však zdá být velmi nepravděpodobná.

Navíc podle manažera Pechsteinové Ralfa Grengela jde německé legendě hlavně o to, aby mohla startovat ve stíhacím závodě družstev. Rozhodnutí by mělo padnout v úterý.

Na svých webových stránkách Pechsteinová uvádí, že podala nejen odvolání u CAS, ale také obvinění na Mezinárodní bruslařskou federaci (ISU), že zatajila důkazy, které měly v celém případu svědčit v její prospěch.

Sedmatřicetiletá Pechsteinová neměla nikdy pozitivní dopingový nález, ale v červenci minulého roku dostala kvůli podezřelým výsledkům krevních testů dvouletý zákaz startů, který platí až do 9. února 2011.

Trest byl vynesen na základě úsudku ISU, že abnormální krevní hodnoty nemohly vzniknout přirozenou cestou. Ke stejnému závěru poté dospěl i CAS, nicméně rychlobruslařka jakékoli podvádění stále popírá.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze