Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Že mám problémy? Naopak, cítím se velmi dobře, pochvaluje si Bauer

14 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů iDNES.cz) - Žádný splín, žádné vyzvánění na poplach. Lukáš Bauer vyvrátil spekulace z úvodu týdne, že před úvodním olympijským závodem ztratil běžeckou formu. "Původně jsem vás chtěl utvrdit v tom, že jsem na tom hodně špatně," usmál se. "Ale lyžuje se mi tady dobře."

O jeho špatné formě se mluvilo poté, co mu v pondělí nevyšel kontrolní závod, v němž skončil až jako čtvrtý z Čechů. "Prostě se mi jen nepovedl. Napsalo se o tom dost, ale málo z toho vycházelo z reálu," upřesňoval Bauer na tiskové konferenci ve Whistleru.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

Za tři týdny šlo o jediný nepovedený trénink. "V pátý den po našem příjezdu z vyšší nadmořské výšky. Ale jinak tréninky nenaznačovaly, že by měly být problémy. Doufám, že v pondělí tyhle pochybnosti vyvrátím."

Problém nepovedeného závodu byl v tom, že organizátoři závodníkům neumožnili jet na trati, na které potřebovali. "Na poslední chvíli nám to změnili. Ale jinak před tím i potom byly všechny tréninky naprosto v pořádku. Byl jsem spokojený já i trenér Petrásek. Na závody se těším."

Dvaatřicetiletého stříbrného medailistu z Turína čeká vstup do olympijských soutěží v pondělí na 15 kilometrů volně.

Zatím nedokáže odhadnout, na jakém podkladu se pojede. "Sníh je mokrý, některé zatáčky je docela dobrodružství projíždět. Tohle je spíš jarní lyžování a ne únor," prohlásil.

Největší obavy má ze sjezdů a zákrut. "Někdy se točíte i o 180 stupňů a když špatně najedete, tak vás to může vykopnout a můžete ztratit balanc."

Vstup do olympiády považuje Bauer za nesmírně důležitý. "Určitě, je to první start. Lehčí nervozita tam jistě bude. Vím, že jsem schopný závodit na klasice i bruslení, ale pokud se to v pondělí nepovede, jedeme dál. Je to jen sport."

Lukáš Bauer při olympijském tréninku

Lukáš Bauer při olympijském tréninku.

Bauerův velký konkurent Petter Northug z Norska označil českého reprezentanta za největšího adepta na zlato z úvodní disciplíny. "A já tvrdím, že je to on," zasmál se Bauer. Pak ale dodal. "Olympiáda to nebude jen souboj Bauer versus Northug. Je tu víc závodníků, kteří se poperou o vítězství. Petter je jeden z největších favoritů."

Český vítěz lednového Tour de Ski ale nechce hrát v pondělí druhé housle. "Já jsem připraven tak, jak jsem chtěl, abych mohl bojovat o nejpřednější umístění. Ale jak se to bude vyvíjet dál, ukážou až závody."Najdete na iDNES.czmobilní verze