Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ze střechy stadionu se utrhl plech

25 2000
S y d n e y, P r a h a - Počasí pořadatelům olympiády v Sydney opět trochu zatopilo. Silný vítr tentokrát dokonce způsobil škodu na olympijském stadionu Australia, když se utrhl jeden z hliníkových plátů pokrývajících střechu stadionu. Na nepříznivé podnebí si stěžují i sami sportovci.

Plechový plát, který vítr vytrhl ze střechy, byl velký zrhuba čtyři metry. Velké štěstí bylo, že spadl na plochu stadionu v době, kdy zde nikdo nebyl. Podle organizátorů tak nedošlo k žádnému zranění. Na tomto stadionu proběhlo slavnostní zahájení a konají se zde všechny atletické soutěže, při nichž, bývají tribuny i plocha hustě zaplněné.

Organizátoři ihned nařídili důkladnou revizi stadionu, která měla odhalit případné další nedostatky, jež by mohly ohrozit bezpečnost závodníků a diváků. Prozatím nebyla žádná další závada nalezena, ovšem v kontrolách se pokračuje i nadále.

Počasí v neděli zcela znehodnotilo soutěž mužů ve skoku vysokém, déšť narušil závod trojskokanek i překážkový běh mužů na 110 metrů. Na zimu a déšť si však stěžovala většina sportovců. "Tady vůbec není pěkné počasí. To není letní olympiáda, ale zimní," prohlásil americký překážkář Mark Crear.

Cílová rovinka Olympijského stadionu.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze