Železný a Jirásek odpovídali on-line

12 2005
Praha - V úterý stáli proti sobě. Křeslo předsedy Českého olympijského výboru však získal pouze jeden. Plénum ČOV se rozhodlo pro Milana Jiráska. Zatímco jeho čekají olympijské schůze, oštěpař Jan Železný se bude chystat na další sezonu. Ještě předtím však oba odpovídali on-line čtenářům www.idnes.cz.

Jan Železný odpovídal ZDE

V osmašedesáti letech plánuje Milan Jirásek své třetí čtyřleté období v nejvyšší funkci v českém olympijském hnutí. "To je moje poslední. Nevím, co by se muselo stát, abych své rozhodnutí změnil," řekl po vítězných volbách.

Svůj kandidátský projev opřel o výsledky práce z uplynulých osmi let. A jeho vize pro další čtyři roky? Zvýšit úroveň sportovních výkonů cestou podpory sportovních svazů, podpořit pokračování rozvojového olympijského programu., zkvalitnit vlastní marketing, podporovat myšlenku Praha olympijská, zkvalitnit sociální program pomoci bývalým olympionikům v důchodovém věku. "Když se nebudeme snažit být lepší, časem nebudeme ani dobří," upozornil.

Milan Jirásek odpovídal ZDE

O spolupráci s Janem Železným, který je jako člen Mezinárodního olympijského výboru automaticky členem výkonného výboru ČOV, strach nemá. "Vytvořím pro Jana Železného jako člena MOV podmínky pro práci v Českém olympijském výboru," dodal Milan Jirásek.

Železného lákají Helsinky

Jan Železný se kromě zasedání výkonného výboru nemusí bát o svůj volný čas - vyplní mu ho trénink. V osmatřiceti letech se rozhodl dál pokračovat v aktivní kariéře. "Budu rok dva házet, objedu  závody," přiznal. V nejbližších týdnech začne s objemovou přípravou - a možná za měsíc odletí na tradiční soustředění do Jihoafrické republiky.

Organizátoři mistrovství světa v Helsinkách se můžou těšit. Pokud oštěpař splní limit, bude házet ve Finsku, v zemi zaslíbené oštěpařům je mimořádně populární. "Na mistrovství mě nejvíc láká fakt, že je ve Finsku," přiznal Železný.

Neúspěch ve volbách o post předsedy nebral nijak tragicky. "Teď ze mě spadla ta tíže, která člověka trápí, když si uvědomuje, co všechno a kolik věcí by bylo nutné udělat. Předseda musí být velice zodpovědný. Ale já to jako prohru neberu," dodal trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem.

Milan Jirásek (vlevo) obhájil post předsedy Českého olympijského výboru. Vpravo je jeho poražený soupeř Jan Železný.

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Jan Železný při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Autor:


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

První české zlato z olympiády mládeže zařídila plavkyně Seemanová

Barbora Seemanová

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires pro českou...

Kanoista Minařík získal na OH mládeže bronz ve sprintu

Deblkanoisté Jiří Zalubil (vzadu) a Minařík vyhráli mistrovství Evropy juniorů...

Kanoista Jiří Minařík vybojoval na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires třetí místo ve sprintu...

Z boje o zimní olympijské hry v roce 2026 vypadl turecký Erzurum

Erzurum je město s půl milionem obyvatel, ležící na úpatí severoanatolského pohoří, jehož nejvyšší štíty se šplhají do výšky přes 3000 metrů.

Turecké město Erzurum bylo vyřazeno ze seznamu kandidátů na pořádání zimních olympijských her v...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz