Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Železný letí do Atén o dva dny dříve

16 2004
Praha - Trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný na poslední chvíli změnil termín svého odletu na Hry 28. olympiády v Aténách. Do řecké metropole měl původně odletět ve středu večer, nakonec však sedne do letadla společně s dalšími deseti atlety už v pondělí večer. Do Atén jej "vyhnal" bolavý úpon Achillovy šlachy na levé noze.

"Zdraví je normální," říkal Jan Železný na své nedávné tiskové konferenci v Praze. "Jedeme na olympiádu a nikoho to nezajímá. Buď tam jedete nebo zůstaňte doma," dodal. Od červnové Zlaté tretry v Ostravě jej přitom v tréninku pobolívala pata, ale Železný se rozhodl nezatěžovat veřejnost svým zdravotním stavem. 

Minulý týden dokonce trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa v Kladně absolvoval naplánované házení. Protože pak znovu cítil v noze mírné bolesti a rozhodl se odcestovat do Atén dříve.

Hlavním důvodem dřívějšího odletu je fakt, že v Aténách už působí známý fyzioterapeut a Železného dobrý přítel Pavel Kolář. "Ten zná mé tělo a všechny jeho bolesti nejlépe. Byla by škoda poslední týden před startem cokoli podcenit. Bolesti jsou mírné, jde o preventivní opatření," cituje Železného deník Sport.

Světový rekordman v hodu oštěpem bude v Aténách startovat na olympijských hrách popáté. Ze Soulu 1988 má stříbrnou medaili, zápolení v Barceloně 1992, Atlantě 1996 a v Sydney 2000 vyhrál. V Aténách jej čeká kvalifikace 26. srpna, finále oštěpařské soutěže je naplánováno na 28. srpna.

Jan Železný.

Autor:


Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz