Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Železný se rozešel s marketingovou firmou

4 2005
Praha - Společnost Česká sportovní už nezastupuje Jana Železného. "Smluvní vztah mezi marketingovou společností Česká sportovní a trojnásobným olympijským vítězem Janem Železným skončil na konci olympijského roku, k 31. prosinci 2004," řekl na dnešní tiskové konferenci mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

"Roli lídra Top týmu převzal olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle,"  dodal Tejkal.

Marketingovou smlouvu s Českou sportovnípodepsal Jan Železný před tři a půl lety. Byla datovaná ke konci roku 2004. Strany počítaly s tím, že pokud vůbec oštěpař pojede na olympijské hry do Atén, po hrách skončí aktivní kariéru.

Jan Železný se  tiskové konference nezúčastnil a ukončení vztahu s Českou sportovní nijak nekomentoval.

Příští úterý (11. ledna) čekají Železného volby předsedy Českého olympijského výboru. V souboji o nejvyšší olympijský post kandiduje proti stávajícímu šéfovi Milanu Jiráskovi. Právě na spojení světového rekordmana v hodu oštěpem s největší marketingovou společností v oblasti sportu upozorňovali mnozí Železného kritici.

"Pokud Jan Železný nebude zvolen, rozhodne se dál házet oštěpěm a bude chtít pracovat s Českou sportovní, bude pro nás ctí s ním spolupracovat dále," dodal Tejkal.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze