Železný vyveze atlety na moře

30 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pětadvacet členů atletické olympijské výpravy se zítra brzy ráno vydá na dobrodružnou plavbu na širé moře. Oštěpař Jan Železný totiž splní své slovo, že svoji třetí zlatou olympijskou medaili v životě oslaví rybářskou výpravou. "Vstáváme v pět hodin, vyplouváme brzy ráno," prozrazuje běžkyně Helena Fuchsová. Železný zajistil zkušeného mořského kapitána, který by měl být zárukou štastného návratu, rybáři totiž chtějí stihnout odpolední boxérské finále, ve kterém se představí Čech Rudolf Kraj. "Může počítat s naší podporou, česká výprava by zlatou medaili moc potřebovala," slibuje desetibojař Tomáš Dvořák.

Helena Fuchsová se na cestu těší, ale zároveň má velký strach z mořské nemoci. "Už jsem tady jednou byla na lodi, a bylo mi pořádně špatně. Radši nebudu snídat, abych měla prázdný žaludek," plánuje.

Pokud to s ní nebude zlé, může se občerstvit přímo na lodi, kde bude Dvořák společně s trenérem Šárky Kašpárkové Pogányim zpracovávat úlovky. "Jestli něco chytneme," podotýká Dvořák. V on-line rozhovoru se čtenáři iDNES se přiznal, že by hrozně rád chytil tuňáka, ale byl bohužel odvelen do kuchyně. "Michal Pogányi se mě ptal, jestli raději chytám, nebo vařím, a já jsem musel uznat, že vaření opravdu baví víc," přiznal.

Životním úlovkem Tomáše Dvořáka tak možná zůstane pstruh, kterého prý trefil na dvacet metrů kamenem. "Určitě to není etické, ale je to můj nejlepší úlovek. Ten pstruh měl čtyřicet centimetrů," přiznává desetibojařský světový rekordman.

Výlet Dvořák označil za oslavu úspěchů i neúspěchů celé atletické výpravy a výškařka Hlavoňová přitakala: "Přece nebudu sedět ve vesnici s hlavou v dlaních."

Cíl je na boxu a Kraj prý může počítat s bouřlivou podporou: "Když nevyhraje, tak snad toho soupeře zmlátíme sami," směje se Tomáš Dvořák.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz