Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zellnerovou poslal na OH defekt soupeřky

23 2002
Anterselva - Na poslední chvíli a do jisté míry za záhadných okolností si vybojovala účast na olympijských hrách německá biatlonistka Martina Zellnerová, členka vítězného družstva z olympiády v Naganu. V závodu Světového poháru v italské Anterselvě se o poslední místo v německém týmu pro Salt Lake City utkala ve speciálně vypsaném souboji s reprezentační kolegyní Katjou Beerovou. Letenka Zellnerové prakticky spadla do klína, když se Beerové z neznámých příčin rozbila zbraň.

Na první střelnici musela nešťastná Němka sáhnout po náhradním náčiní, s kterým se pak nevyhnula pěti minelám. Navíc byla po skončení závodu diskvalifikována, protože se v prostorách střelnice pohybovala s nabitou, byť nefunkční zbraní v protisměru.

"Jsem šokovaná, že se něco takového přihodilo zrovna dnes," plakala Beerová. "Neumím si to vysvětlit. Před startem jsem jako vždy vystřílela cvičné náboje a vše bylo v pořádku." Když však pětadvacetiletá závodnice dorazila na první střelnici, zbraň byla nepoužitelná.

Náhradní malorážka jí nevyhovovala a i bez dodatečné diskvalifikace by interní závod prohrála o dvě minuty. Dvojnásobná mistryně světa z roku 1999 Zellnerová obsadila dvanácté místo a pojede na OH.

Trenér německé reprezentace Uwe Müssiggang vyloučil, že by se zbraní někdo manipuloval, odmítl také nový nominační souboj. "Je mi Katji líto, ale ani ve formuli jedna by se závod nevracel, kdyby třeba auto Ralfa Schumachera zůstalo stát na startu kvůli chybějícím pneumatikám," řekl kouč.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze