Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Ženský dvojskif na OH možná finále nepojede, Antošová je nemocná

Skifařka Jitka Antošová | foto: Stanislav PeškaČTK

14 2008
Česká posádka ženského dvojskifu Gabriela Vařeková, Jitka Antošová v sobotním finále na olympijských hrách v Pekingu možná vůbec nebude startovat. Antošová má vysoké horečky a problémy s průduškami. Podle trenéra posádky Tomáše Kacovského není pravděpodobné, že se do startu závodu její stav zlepší. Konečné rozhodnutí by mělo padnout v pátek.

"Jitka má od středy problémy s průduškami, má vysoké horečky a leží v posteli v olympijské vesnici. Šance, že by nastoupila, je podle mého tak pět až deset procent," řekl Kacovský.

O tom, zda se Antošová na startu objeví, by se mělo rozhodnout v pátek. I přesto je ale možné, že český dvojskif na startu bude. Zástupci českého veslování totiž uvažují, že by k Vařekové posadili skifařku Miroslavu Knapkovou.

"Máme dvě varianty, o kterých ale zatím nechceme mluvit. Figuruje v nich ale Mirka" uvedl Kacovský.
Nejlepší českou veslařku současnosti v sobotu čeká i finále skifu, které je na programu o 80 minut dříve než dvojskif. V současnosti však má menší zdravotní problémy i Knapková, shodou okolností také s průduškami.

"Její stav se malinko zlepšil," řekl trenér obou ženských posádek. V případě, že by loď na startu chyběla, nebyla by vůbec klasifikována v oficiálních výsledcích her a veslařský svaz by tak například přišel o dotace od ministerstva školství, tělovýchovy a sportu. Česká republika by také nezískala body do žebříčku účastníků olympiády.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze