Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Ženy poprvé trénovaly sjezd. Záhrobská byla 20. Nejvíc se vedlo Vonnové

Lindsey Vonnová | foto: AP

16 2010
Počasí dovolilo sjezdařkám první měřený trénink. Nejlepší ženou se na sjezdovce ve Whistleru stala americká favoritka Lindsey Vonnová, která bojuje s bolestmi v holeni.

Dvacátou nejrychlejší jízdu předvedla Šárka Záhrobská, která zaostala za Američankou o 3,19 sekundy, její reprezentační kolegyně Klára Křížová byla o další sekundu pomalejší.

Tréninkovou jízdu musely oželet sjezdařky už ve čtvrtek, kdy kvůli mlze absolvovala trať pouze jedna závodnice a druhá v pořadí Američanka Stacey Cooková skončila po pádu v nemocnici. Ta se už opět postavila na start, z nebezpečného pádu si ale prý na nic nevzpomíná. "Byla jsme hrozně nervózní, mé tělo je ale v pořádku," oddechla si po dojezdu Cooková.

Další plánovaná jízda musela být v neděli zrušena kvůli rozměklé trati. Lyžařky čeká závěrečný trénink v úterý, ve středu už by se měly udělovat první medaile za sjezd.

Sněhová nadílka ohrožuje superkombinaci

Konání olympijského závodu v superkombinaci lyžařů na svazích ve Whistleru je v ohrožení. Organizátory sjezdařských disciplín opět trápí rozmary počasí, tentokrát během následujících hodin očekávají přívaly nového sněhu. Tím by byl znemožněn plánovaný závod mužů, ale také trénink sjezdu žen.

Meteorologové varují před vánicí, která v horních pasážích sjezdovky vytvoří až deseticentimetrovou vrstvu nového sněhu. To bude vyžadovat úpravu trati. "Jsme ve velmi kritické situaci, teď nemohu nic víc říci.

Uděláme vše pro to, aby se závod uskutečnil," povzdechl si šéf mužských disciplín Günther Hujara.

Lepší zprávou od meteorologů je, že by od středy mělo být počasí už stabilní a časový skluz by se mohlo podařit smazat.

ZOH: trénink na sjezd žen

1. část: 1. Vonnová 1:30,75, 2. Mancusová (obě USA) -0,39, 3. Görglová (Rak.) -0,40, 4. Suterová (Švýc.) -0,95, 5. Janyková (Kan.) -1,01, 6. Fischbacherová (Rak.) -1,16, ...20. Záhrobská -3,19, 28. Křížová (obě ČR) -4,54.

2. část: 1. Pärsonová (Švéd.) 17,79, 2. Rollandová -0,09, 3. Jacquemodová (obě Fr.) -0,30, 4. Janyková -0,34, 5. Merighettiová (It.) a Mancusová obě -0,37, ...19. Záhrobská -0,69, 37. Křížová -1,03.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze